Şimdi değilse asla olmaz

WRC’de sezonları güçlü bir şekilde bitirmek, Neuville’nin en güçlü yanı; Orta Avrupa Rallisi’ndeki (CER) zaferi, yedi yıl içinde beşinci kez sezonun son ya da sondan bir önceki rallisini kazanması demekti. Güçlü bir sonuç, tüm takıma gelecek yıl için iyimserlik getiriyor. Ancak şu ana kadar bu iyimserlik bir sonuca, yani bir dünya şampiyonluğuna dönüşmedi. Nueville, gülerek, “evet, her yıl olduğu gibi her zaman iyi görünüyor, ama sonu kötü bitiyor!” dedi. Ancak Belçikalı için bu sefer bir şeyler farklı geliyor. Artık bir sürücü olarak kendisini dünya şampiyonu olabilecek kadar güçlü hissediyor mu?

Neuville, “Hayır! Çok uzun zamandan beri hazır olduğumuzu düşünüyorum ama hikaye aynı. Ott, üç yıl boyunca şampiyonluğu kazanmaya çalıştı ama o da başarılı olamadı” dedi. Bunun yerine, artık fark O’nun etrafındaki ekipte. François-Xavier Demaison’un teknik direktör olarak işe başlaması ve takım patronu Cyril Abiteboul’un liderliğine olan açık inancı sayesinde mühendislik departmanına eklenen güçle Neuville, Hyundai ve i20 N Rally1’in 2024’te performans göstermeye hazır olduğunu düşünüyor. Beş kez şampiyona ikincisi olan Belçikjalı, “kesinlikle şu anda mevcut olan kilit kişilere hiç bu kadar güvenmemiştim. Cyril’in kendi pozisyonunda olması, WRC’yi öğrenmesi ve gelecek yıl kesinlikle başarılı olmak istemesi, F-X ve Christian Loriaux ile işbirliği de iyi gidiyor” diye konuştu.

Hyundai 2019 Dünya Ralli şampiyonu Tanak’ın M-Sport’a dönmesiyle 2024 için sürücü kadrosunu güçlendirdi. Neuville’in CER’deki galibiyeti ve sezon sonu Japonya Rallisi’nde başka bir zafer potansiyeli, Belçikalıya 2024 öncesinde pozitif enerji sağlayacak. Ancak, kazanılan ivmenin kendisine Tanak’a karşı herhangi bir avantaj sağlayacağını düşünmüyor. Neuville, “her sezon herkes için sıfırla başlar. Takım arkadaşı olduğumuz son yıllarda olduğu gibi yine ilginç bir mücadele olacağını düşünüyorum. Bu bir alış-veriş süreci ve tabii ki kurallar, pozisyonlar ve başlama emirleri de hiçbir zaman büyük farkların olmayacağını garanti ediyor” diye özetledi. | 11 Kasım 2023 : 19.19

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top