Genç ama çok zeki

TGR Sportif Direktörü Kaj Lindström, genç pilotları Kalle Rovanpera’nın EKO Akropolis Yunanistan Rallisi’ne akıllı yaklaşımının genç sürücüye 2023 sezonundaki üçüncü zaferini kazandırdığına inanıyor. Takım direktörü Jari-Matti Latvala, GR Yaris Rally2 Concept’i Japonya’daki Hokkaido Rallisi’nde zafere taşımakla meşgulken, sportif direktör Lindström, geçen hafta FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10. ayağında Rovanpera ve Evans’ın 1-2’lik finişini yönetti. Sébastien Ogier ve Thierry Neuville gibi isimlerin büyük dramalar yaşadığı bir rallide, son şampiyonu Rovanpera, bir buçuk dakikadan fazla bir farkla zafere giden yolda sorunsuz bir koşunun tadını çıkaran birkaç üst düzey sürücüden biriydi.

Lindström, 22 yaşındaki Finn için “Genç ama çok zeki. Bence o bu rallideki en akıllı adamdı. Kalle, araçtaki her şeyi nereye koymanız veya çıkarmanız gerektiğini görebiliyor ve aynı zamanda biraz daha yumuşak bir şekilde hareket etmeniz ve aracı kurtarmanız gereken yerleri de görebiliyor. Olağanüstü bir iş başardı. Onunla konuştuğunuzda ve yorumlarını dinlediğinizde bu adamın aslında 2000 yılında doğduğunu düşünmek çok zor” diye konuştu. Lindström, “Geçen yıl bu zamanlar Pazar günü pek fazla mutlu yüz yoktu. Açıkçası takımdaki herkes gelişmek istiyor. Yapılması gereken bazı ödevler vardı ve belli ki bazı işler de yapılmıştı. Ancak her rallide, hatta şu anda 1-2’lik skora sahip olsak bile, geriye dönüp bu ralliye bakacağız ve aracın nasıl çalıştığını, her şeyin nasıl çalıştığını analiz edeceğiz. İyileştirilecek şeyler olduğunda onlara odaklanmalıyız” dedi. | wrc.com, foto; Akropol Official, 12 Eylül 2023 : 22.24

Son 70 haber

Yorum yaz

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: