Neuville lider gidiyor

Akropol Rallisi’nde ikinci gün ilk servis molasına THierry Neuville liderliğinde girildi. Dün start alan ve süper seyirci etabındaki zaferi sonrası rallinin lideri olan genç rallici Kalle Rovanpera, bugünün ilk rallinin ise ikinci etabında en iyi zamanı yapan Hyundai’nin Belçikalı birinci pilotu Thierry Neuville’nin en iyi zamanı karşısında liderliği kendisine devretti. Üçüncü etapta en iyi zamanı yapan Kalle ise liderin ancak 2 saniye ardında servise ikinci olarak gitti. Efsane şampiyon Ogier ise ilk üç etap sonrası rallide podyumun son basamağında.

Üçüncü etap sonrası yaptıkları açıklamalarda lider Thierry Neuville “Çok fazla tehlike atlattık. Ataklarımın bir kısmında sabit bir şekilde hareket etmek zorunda kaldım, yoksa yoldan çıkıp yuvarlanabilirdim, bu yüzden dikkatli olmam gerekiyor” derken, Rovanpera “bu tek su dalışında çok büyük bir an, diyebiliriz ki bu, antrenman geçişi sırasında olduğundan çok daha kötüydü, ama biz devam ediyoruz” diye konuştu. Podyumun son basamağında tutunan Sébastien Ogier da “temiz bir sürüş oldu açıkçası mutluyum ama çamurlu bölümlerde daha fazla risk alabilirdim. Biraz güvenli taraftayım ama rallinin sadece başlangıcı” dedi.

Tanak “şu anda yol konumu açısından herkes için oldukça eşit, araçta büyük bir mücadele var. Hiçbir şekilde olması gerektiği gibi sürmüyor” derken, Evans’ın görüşlerini “dürüst olmak gerekirse araç oldukça zorlandı, pek de sorunsuz bir sürüş gibi gelmedi. Görünüşe göre zaman oldukça kötü” diye ifade etti. Üçüncü etapta lastik patlatan Mikkelsen “geçen yıl tüm ralli boyunca daha hızlıydım şimdi ise çok yavaş, çok dikkatli gidiyorum buna rağmen son etapta lastik patladı. Ne yapacağımı bilmiyorum” dedi. Lappi de elinden geleni yapıyordu durum iyi değildi. Bu arada Oliver Solberg üçüncü etapta durdu. Akropol Rallisi servis arasından sonra üç etapla devam edecek. | 8 Eylül 2023 : 10.55

Son 70 haber

Yorum yaz

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: