Bir gün yenileceğiz!

Red Bull Racing takım direktörü Christian Horner, bir zaferden diğerine koşan himayesi altındaki Max Verstappen‘in üstünlüğünün tadını çıkarıyor. Ama aynı zamanda her başarı serisinin bir sonu olduğunu da biliyor. Şampiyona sıralamasına baktığınızda Red Bull Racing’in bu yılki üstünlüğü açıkça görülüyor. Dünya şampiyonu takım şu ana kadar 14 GP’in tamamını kazandı; Sergio Pérez iki yarış kazanırken, geri kalan on iki zaferi, Monza’da onuncu galibiyetiyle üst üste en fazla GP zaferi rekorunu kıran son şampiyon Max Verstappen kazandı. Hollandalı pilot, takım arkadaşına 145 puan farkla şampiyonada lider olurken, Perez Aston Martin’in üçüncü sıradaki yıldızı Alonso’nun 49 puan önünde yer alıyor. Milton Keynes takımının takımlar şampiyonasındaki avantajı daha da büyük. Liderleri, eski uzun vadeli kazanan Mercedes’ten ikinci sırada 310 puan ayırıyor.

Horner, takımının şu anda gösterdiği üstünlükten memnun. Ancak galibiyet serisinin eninde sonunda sona ereceğini de biliyor. “14 Grand Prix’in 14’ünü kazanmak ve Avrupa’yı namağlup bırakmak, en çılgın hayallerimizde bile hayal edemeyeceğimiz bir şeydi. Bir Grand Prix’i kazanmak çok zordur ve art arda 14 Grand Prix’i ve son 25 yarışın 24’ünü kazanmış olmak, takımdaki herkesin üzerine düşeni yaptığı anlamına gelir. Burada çok güçlü rakiplerle karşı karşıyayız ve birbiri ardına yarışlar yapıyoruz” diyor Horner ve sözlerini şöyle tamamlıyor; “Singapur’daki bir sonraki GP bir yol yarışı olacak ve Dünya Şampiyonası takvimindeki en zorlu GP’lerden biri. Geçen sene yarışın ne kadar tehlikeli olabileceğini gördük. Ve momentumun devam etmesi için elimizden geleni yapacağız. Ama bir gün mağlup olacağız, bu kaçınılmaz. Bu sadece bir zaman meselesi ve bizim işimiz bu noktayı mümkün olduğu kadar uzun süre öne çıkarmak.” | RedBul, 7 Eylül 2023 : 09.45

Son 70 haber

Yorum yaz

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: