Şili’nin parkuru açıklandı

Şili Rallisi’nin parkurunun ana hatları geçen hafta Estonya Rallisi sırasında düzenlenen bir basın toplantısında açıklandı. Biobío bölge valisi Rodrigo Díaz Worner’ın da aralarında bulunduğu üst düzey yetkililerin katıldığı basın toplantısında, toplam 312,78 kilometrelik rekabet mesafesiyle üç güne yayılmış 16 özel etabın dahil edilmesi planlarının doğrulandığı belirtildi. Eşsiz toprak parkuru, bu yıl 28 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında WRC’nin 11’nci ayağına ev sahipliği yapacak. Ott Tanak’ın Toyota Yaris WRC ile zafer kazandığı 2019’daki ilk çıkışından bu yana ilk kez takvime geri dönmüş olacak.

Şili’nin ikinci büyük şehri Concepción bir kez daha ralli merkezini ve hareketli servis parkını oluşturacak; Perşembe günü Biobío eyaletinin başkenti Los Angeles’taki start töreninin de büyük kalabalıkları çekmesi bekleniyor. Eylem 28 Eylül Cuma günü, her biri servisin her iki tarafından iki kez sürülen üç etapla başlayacak. Pulperia (18,84 km), Rere (11,75 km) ve Rio Claro (24,45 km) çift koşuları günün toplamını 110,08 km’ye çıkarıyor. Cumartesi daha da uzun ve benzer bir formatı takip ediyor; üç çift kullanımlı etapların toplamı 150,28 km’ye kadar çıkıyor. Chivilingo (27,10 km) ve Rio Lia (20,90 km) yanısıra rallinin en uzun etabı olan Maria Las Cruces (27,14 km) programı tamamlıyor.

Pazar günkü finalde Las Pataguas (13,13 km) ve El Poñen (13,08 km) olmak üzere iki özel etap kullanılacak. Her ikisi de iki kez gfeçilecek ve ikincisinin ikinci geçişi ekstra puanların alınabileceği powerstage özelliğinde. Biobío bölge valisi Rodrigo Díaz Worner, “Bölgemizde 33 belediye var ve orada 1,6 milyon insan yaşıyor. Bu, insanlar için harika bir etkinlik ve buradaki fikir, herkesin etkinlikle temas halinde olması. Şili’de WRC’ye katılmamıza sadece 70 gün kaldı ve biz de hazırlanıyoruz. Estonya’ya öğrenmek, kopyalamak ve öğrendiklerimizin bir kısmını kendi ülkemize ve WRC rallisinin kendi versiyonuna getirmek için geldik” dedi. Şili Rallisi Biobío hakkında daha fazla bilgi resmi güzergahın yayınlanmasının ardından açıklanacak. | wrc.com, 23 Ağustos 2023 : 09.00

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Go To Top