TGR Hırvat’a hazır!

TGRT, 21-23 Nisan’da sezonunun dördüncü ayağı için Hırvatistan Rallisi’ne hazır. Takım, geçen hafta HMS pilotu Craig Breen’in vefatının ardından Hırvatistan’a üzgün bir şekilde geldi. TGR, ailesine ve ekibi Hyundai Motorsport’a en derin başsağlığı dileklerini iletti. Sezonun ilk saf asfalt etabı olarak kabul edilen Hırvatistan Rallisi, iki yıl önce WRC takvimine katıldı ve ülkenin başkenti Zagreb çevresindeki yollar şimdiden takvimdeki en zorlu etaplardan bazıları olarak görülüyor. Sebastien Ogier, Monte-Carlo Rallisi ve Meksika Rallisi’nde kendisini şampiyona lideri yapan tarihi zaferlerinin ardından yılın üçüncü startını alacak. Katsuta, Hırvatistan’da GR Yaris Rally1 Hybrid kullanacak. Bu arada Microsoft logosu, Hırvatistan’dan itibaren takımın arabalarında bir kez daha görünecek.

Zagreb’in kendi içinde bulunan servis parkı ile etaplar Hırvatistan’ın kuzeyinde, komşu Slovenya’ya yakın bir yerde gerçekleştiriliyor. Yollar çok çeşitli asfalt tiplerine sahip, bu da mevcut tutuşun sürekli değiştiği anlamına gelirken çamur ve yağmur daha fazla zorluk getirebilir. Bazı bölümler teknik ve kıvrımlı, ancak diğerleri hızlı ve zıplamalarla öne çıkıyor. Bu yılki parkurun çoğu 2022’den tanıdık. Perşembe sabahı yapılan shakedown etabı ve aynı akşam Zagreb’de törenle başlayan açılıştan sonra, Cuma günkü açılış günü ralli şehrin hemen batısında gerçekleşiyor. Dört etabın tamamı gün ortası servisinden sonra tekrarlanarak, 130.18 kilometre ile rallinin rekabetçi mesafe açısından en uzun gününü oluşturacak. Ayağın ikinci etabı (Stojdraga-Hartje) 25,67 km’ye uzatılarak hafta sonunun en uzun etabı oldu.

Cumartesi, çok daha güneybatıya, Adriyatik kıyısındaki Rijeka şehrine doğru ilerliyor ve bu yıl için tek yeni etap olan Ravna Gora-Skrad’ı içeren tekrarlanan dört etaplı bir başka ayak. Pazar gününün son günü Zagreb’in kuzeyinde yapılırken, bir çift etap iki kez yapılacak; Zagorska Sela-Kumrovec, üst üste üçüncü kez ralli son etabı Power Stage’e ev sahipliği yapacak. Takım direktörü Jari-Matti Latvala, “Hırvatistan Rallisi’nin çok zorlu bir yarış olabileceğini biliyoruz: geçen yıl koşullar son derece zordu ve kuru zeminde bile yola hala çok fazla kir getirdi. Önceki iki gelişimizde bizim için iyi bir ralli oldu ve sürücülerimizle birlikte başarılı bir hafta sonu daha geçirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Şampiyona lideri olarak Seb ilk sırada olacak ve bu iyi bir başlangıç ​​noktası. Kalle, geçen yıl Hırvatistan’da en iyi performanslarından birini sergiledi ve koşullar zorlaştığında ne kadar iyi olduğunu gösterdi. Elfyn’in yol tutuş seviyeleri çok değiştiğinde de güçlü olabileceğini biliyoruz” dedi. | 17 Nisan 2023 : 11.25

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: