Hırvatta lastik terichleri

Trajik bir şekilde Hyundai sürücüsü Craig Breen’in yaşadığı ölümcül kazadan sonra Hırvatistan Rallisi, WRC ve JWRC sezonunun asfalt yarışlarını üst üste üçüncü kez açarken, Pirelli Cinturato RWB WRC lastikleri görücüye çıkıyor. Yeni yağışlı hava lastikleri, 2021 ve 2022 sezonlarında kullanılan Cinturato RWB’nin bir evrimi ve yalnızca 1. Ralli için tasarlandı, diğer kategoriler ise hali hazırda takılı olan lastikleri kullanmaya devam edecekler. Toprak ve asfalt lastiklerin ardından, Pirelli Cinturato RWB WRC’lerin piyasaya çıkışı, daha fazla ağırlık ve daha fazla tork ile karakterize edilen hibrit otomobillere yönelik Pirelli serisinin 2022 evrimini tamamlıyor. Sürücüler tarafından iyi bilinmesine rağmen, Hırvat başkentinin etrafındaki etaplarda tuzaklar çok. Öne çıkanları ise, bir özel etap ile diğeri arasındaki önemli yol tutuş farklılıklarıyla birlikte yol yüzeyi tipinin değişkenliği; pürüzlü ve hava koşullarından aşınmış asfaltlı bölümlerin varlığı; hızlı ancak genellikle dar olan yolların doğası, geçişten sonra yüzey geçişlerini kötüleştirme olasılığı ile aynı anda hem aralıklı hem de bol olabilen yağmur.

P Zero RA WRC: Pirelli’nin asfalt ralli lastiği iki hamur halinde sunuluyor. Hırvatistan için, sert hamur versiyonu (P Zero RA WRC HA), daha aşındırıcı kuru yol yüzeyleri ve daha uzun etaplar ile başa çıkmak için en uygun seçenek olurken, yumuşak bileşik versiyon (P Zero RA WRC SA) seçenek olacaktır. , doğası gereği daha kaygan olan veya yağmur ve gece ayazı ile ıslanan asfaltlarda tercih edilebilir. P Zero RA: Bu, Rally2 ve Rally3 arabalarına özel ürün grubudur ve bu nedenle hem WRC2 hem de WRC3’ün yanı sıra Junior WRC’de de kullanılır. Rally 2 ve Rally 3 ürünleri, boyutlar ve bileşenler açısından birbirinden farklıdır Burada da geçen sonbaharda İspanya Rallisi’nde ve Hırvatistan’da ilk kez görücüye çıkan sert bileşik versiyonları (Rally2 için RA5A ve Rally3 için RA5) var ve yumuşak bileşik versiyon (Rally2 için RA7+B ve Rally3 için RA7+). P Zero RA lastikleri, en iyi arabalara takılan WRC lastiklerinin birçok özelliğini paylaşıyor. Cinturato RW: Artık tüm dört çeker kategorilerinde ıslak veya çok ıslak asfaltlar için uygun bir yağmur lastiği var. Yeni Cinturato RWB WRC, yalnızca Rally1 arabaları için mevcut. Rally2, Cinturato’nun RWB versiyonunu kullanırken, Rally3 arabaları RW1C bileşenini kullanır. Yönetmelikler, her Rally1 aracının tüm yarış boyunca dördü shakedown etabı için olmak üzere toplam 28 adede kadar lastik takabileceğini belirtiyor. Tahsisler, prime P Zero RA WRC HA için 28, P Zero RA WRC SA seçeneği için 18 ve Cinturato RWB yağmurlu hava lastikleri için 12 lastiktir. WRC2 ve WRC3 kategorilerindeki (dolayısıyla Junior) otomobiller 26 adede kadar lastik kullanabilir. Bu durumda tahsis, prime için 26, seçenek için 18, ıslak için 12 lastik.

Ralli aktivite yöneticisi Terenzio Testoni, “öncelikle Pirelli ralli takımının kaza için Craig’e en derin taziyelerini bir kez daha ifade etmek istiyorum: Bu, hepimizi bir arkadaştan ve bir şampiyondan mahrum bırakan bir insanlık ve spor trajedisidir. Pirelli Yıldız Sürücü programı ile gündeme geldi.Geçtiğimiz birkaç yıl içinde sürücüler, aynı etap içinde bile derinden değişen farklı yüzeylerin ve koşulların bir karışımını sunan ve lastik yönetimini bir zorunluluk haline getiren Hırvat yollarının ne kadar zorlu olabileceğine dair yeterli kanıta sahip oldular. Belirleyici faktör Her ekip için asıl zorluk yol tutuş arayışı olacak ve bunlara geçen yıl olduğu gibi herkesin ilk planlarını alt üst edebilecek havanın bilinmeyenleri de eklenecek. aşırı yağışlı hava koşulları dahil her ihtiyacı karşılarlar: doğru kombinasyonu seçmek zaferin anahtarı olacaktır” dedi. | 14 Nisan 2023 : 23.30

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: