Dakar ruhu ölüyor mu?

2023 Dakar Rally Suudi Arabistan’da başladı. Mattisa Ekström’ün geçen sene yarım kalmış bir hesabı var. Bu sene büyük bir hırsla bu hesbı kesecek gibi… Ama bu Dakar. Önceden hiç bir şey belli olmaz. Büyük konuşmaya gelmez.

Yıllardır uzaktan izlediğim bir aktivite Dakar. Kıtalar değiştirdi, ismi değişmedi. Her yıl da heyecanlanırım… Kim kazanacak diye?.. Fakat son yıllarda işin tadının kaçtığını hissettim. Bu şahsi bir duygu. Sizi bilemem. Ortaya çıkan Extrem 4×4 Arazi Böcekleri, sürücüsüne ve izleyene büyük heyecan yaşatmasına rağmen bende kopma yaşattı. Beni ilgilendiren T2 – T3 dediğimiz 4×4 arazi araçların sınıfı idi. Uzay dizilerindeki Raptor’lara benzeyen bu aşırı haraketli araç bende bağlılık yaratmadı. Nedense olmadı. Yurdumuzda da yaygınlaşan bu araç cinsi hep zirveye oynuyor ama beni hiç de ilgilendirmiyor nedense? Belki eski nesilim de ondan. Bilemiyorum… Belki de, benle araç arasında mark bağı oluşmadığı içindir… Evet, bu daha olası benim için. Marka bağı insan gönlü için önemli bir etken. Yaşamak haz verici. Yine de yapanları kutluyorum. Kolay bir araç sürmüyorlar. Hayırlı 2023’ler.

Nurican Hızır 01/01/2023 07:00

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: