Havada düştü pistte kazandı

Intercity İstanbul Park’ın pist kupalarındaki rekabetlerin her birinin farklı kahramanları ve çok farklı hikayeleri var. Eşit özelliklere sahip olan Renault Megane’larla yarışılan Intercity Gold Cup’ta sezonun 3’ncü yarışında damalı ilk gören isim olarak kariyerinin de ilk zaferini kazanan Kemal Oturak, Ralli Dünyası Dergisi’nin Eylül sayısının konuğu oldu. Megane Cup’taki ikinci sezonunda şampiyonluk hedefleyen ve halen puan listesinde 4’ncü sırada bulunan, fakat katılamadığı ilk yarışın dezavantajını sezondan bir yarış çıkarılması kuralı ile telafi edilince podyuma yükselen Oturak, kalan yarışlarda da aynı performansını sürdürmek azminde. Otomotiv sektörünün lider firmalarından Mercanlar Otomotiv’de yönetim kurulu üyesi olan Oturak, aslan Kastamonu’lu. 40 yaşındaki Kemal Oturak’ın bir başka hikayesi daha var ki, O’nun pistlerdeki konumundan öne çıkartacak özellikte. Karada olduğu gibi havada da ‘bröveli’ bir pilot, uçağın yanı sıra akrobasi pilotu, paramatör kullanıyor, yamaç paraşütü yapıyor. İstanbul Park’ta yarışıyor olmanın kendisini çok özel hissettirdiğini belirten Kemal Oturak, Megane’de her geçen yarışta zamanlarını iyileştirdiğini ve performansını bir tık yukarı çıkarttığına dikkat çekti.

Kemal Oturak’ın hikayesi, son bireysel uçuşunu yaptığı Nisan ayında düşmesi ile farklı bir yol aldı. Bireysel bir hatadan kötü bir kaza geçiren ve 80-90 km ile yere çakılan Kemal Oturak’ın sol ayağı kazada hasar aldı ama ölümcül bir kazayı çok ucuz atlattığını söyledi. 2-3 operasyon geçirdikten sonra iki ay yattı, tam iyileşme sürecine ise daha 2-3 ay var. Kazadan sonra uçmayı durduran ama yine devam edeceğini söyleyen Kemal Oturak, otomobil ile kıyaslamayı çok doğru bulmasa da uçmanın verdiği has ve tatminin çok farklı olmasını önemle vurguladı. Pistte en son kazanan olsa da derece almayı çok da fazla önemsemediğini, asıl sosyal ilişkiler ile ortamın güzelliğine dikkat çekti, “Intercity’nin hazırladığı ortam beni çok etkiliyor, seviyorum bu ortamı” dedi. Kemal Oturak’ın hikayesinin tam metni ve fotoğrafları, Ralli Dünyası Dergisi’nin Eylül ayında yayınlanacak olan son sayısında okuyabilirsiniz. Sadece abonelerine kargo ile gönderilen dergiye siz de hemen şimdi abone olmak ve bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz. | 12 Ağustos 2021 : 13.38

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top
%d