Wolf; “Geç kalmayacağız”

Pazar günü yapılacak olan 2021 Formula 1 sezonunun ilk yarışı öncesi bugün (Cuma) yapılan antrenmanlar sonrasında yapılan basın toplantısında Toto Wolf, 2022 sezonu pilot kadrosuyla ilgili ilk kez konuştu. Geçtiğimiz sezon yedi kez dünya şampiyonu Lewis Hamilton ile sona eren sözleşmenin ardından 2021’de yola birlikte devam edip etmeyecekleri uzun bir süre tartışma konusu olan ve geçtiğimiz Ocak ayında dünya şampiyonu ile bir yıllık anlaşma imzaladıklarını duyuran Mercedes, 2022 sezonu pilot kadrosunu belirleme konusunda tekrar bu kadar geç bir tarihe kalmak istemiyor.

Mercedes takım patronu Toto Wolf: “Pilot kadrosunun onaylanmasını Ocak ayına bırakmak istemiyoruz. Valtteri yaz boyunca oldukça düzenliydi, olması gereken de buydu. Tabii ki önümüzdeki yıl odaklanılması gereken çok şey var ve takım için en iyisini yapmaya çalışacağız. Aynı zamanda mevcut sürücü kadromuzda bağlı kalacağız. Ne Valtteri’den ne de Lewis’dan şüphe duymuyoruz ancak tartışmalar belli ki devam edecek ama gelecek yılın Ocak ayında değil.” | Sinem Hoşgör, 26 Mart 2021, 21:26

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top