Efsane İOK’a bayan başkan

İzmir de ilk otomobil sporları kulübü olarak 1977 yılında kurulan İzmir Otomobil Sporları Kulübü‘nün efsane başkanı Erol Hülagü görevini Yonca Güngör Çınar‘a devretti. Kulübün 24 Mart 2021 Çarşamba günü İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararına uygun olarak Ege Asal Metal Fabrikası içerisinde yapılan genel kurul toplantısında açılış konuşmasını yapan Erol Hülagü “Bugüne kadar biri hariç tüm hayal ettiği projeleri gerçekleştirdiğini söyleyerek görevini tamamladığını, İzmir Otomobil Sporları Kulübüne ivme kazandıracağına inandığı isimlerin yönetime seçilmesi ile mutlu olacağını” söyledi.

Genel kurulda tek liste olarak yapılan seçimde başkanlığa Yonca Güngör Çınar seçildi. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Cemal Diker, Enis Alpsoy, Osman Yalçın Güngör ve Nuran Ayfer seçildi. Oy birliği ile başkanlığa seçilen Yonca Güngör Çınar genel kurul üyelerine “Böylesine köklü bir kulübe başkanlık yapacak olmanın omuzlarımdaki sorumluluğu da arttıracağının bilincindeyim. Benim ile aynı yaşta olan kulübüme liderlik yapacağım için kendimi çok mutlu ve şanslı hissediyorum” dedi. İzmir Otomobil Kulübü‘nün yeni başkanı Yonca Güngör Çınar, Ege Asal Metal Yönetim Kurulu Üyesi ve otomobil sporu tutkunu. 2012 yılından bu yana girdiği tüm yarışları başarı ile tamamladı ve sezon sonunda kupa birincilikleri kazandı. İş hayatında bir çok projeye imza attı ve halen EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkan Vekilliği görevini sürdürüyor. | 25 Mart 2021 : 13.00

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top