AYOSK, Mithat Diker ile ‘yola devam’ dedi

Normal şartlarda geçtiğimiz yıl yapılması gereken, ancak pandemi nedeni ile ertelenmek zorunda kalan Aydın Otomobil Sporları Kulübü‘nün olağan genel kurulu 22 Mart 2021 Pazartesi günü Nazilli Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kulübün kurucusu ve ilk başkanı olan Aydın Milletvekili Kuvvet Erim’in de kulüp üyesi olarak oy kullandığı genel kurulda başkanlığa yeniden Mithat Diker seçildi. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Yonca Güngör Çınar, Erdal Oral, Burak Güngör ve Ayhan Keklik seçildiler.

Toplantının açılış konuşmasında Mithat Diker geçtiğimiz yıl pandemi nedeni ile iptal edilen sezon da boş durmadıklarını çok faydalı çalışmalar yaptıklarını belirterek, bunun sonucu olarak bir kaç ay içerisinde tamamlanacak olan iki yeni otokros parkurunda AYOSK takviminde yer alan yarışların yapılacağını söyledi. 2019 yılında 3 otokros, 1 tırmanma ve 1 ralli olarak yapılan Ege Kupası yerine 6 yarıştan oluşan ve ikisi Aydın’da dördü İzmir’de koşulacak Atatürk Kupası’nı yapacaklarını ifade eden Mithat Diker, kupanın son yarışını da Cumhuriyet Rallisi olarak düzenleyerek bu anlamlı kupayı tamamlayacaklarını belirtti.

Kulübün kurulmasında ve Ege bölgesinde etkili çalışmalar yapmasında en büyük destekçi olan Mithat Diker, 40 yılı aşan aktif sporculuğunun yanı sıra İzmir ve Ege bölgesinde otomobil sporlarının tanınması, sevilmesi ve yayılması konusunda gerek AYOSK kulübü gerekse sahibi olduğu Ege Asal Motor Spor bünyesinde etkili çalışmalarla dikkat çekiyor. Takımının sahip olduğu yarış otomobillerini kulübün faaliyetlerinde de ücretsiz olarak gençlerin kullanımına tahsis eden Mithat Diker, otokros yarışlarıyla da bölgede sporun dikkat çekici bir sıçrama yapmasına öncülük ediyor.

Toplantının sonunda kurucu başkan Aydın Milletvekili Kuvvet Erim Mithat Diker başkanlığında kulübün başarılı bir şekilde spora ve sporcuya destek olduğunu gördüğünü, kulüp yönetiminin ve görevlilerinin AYOSK adını son derece iyi temsil ettiğini ve kendisinin de bu çalışmalardan son derece mutlu olduğunu söyledi. Toplantının bitişi ile birlikte kulüp üyeleri Kuvvet Erim‘in davetlisi olarak gittikleri pidecide Nazilli’nin meşhur pidelerinin tadına bakarken bol bol sohbet etme imkanı da buldular.

Başkan Mithat Diker, Kurucu Başkan Kuvvet Erim ve kulüp üyeleri daha sonra hep birlikte Aydın’ın Yenipazar ilçesinde yapılmakta olan otokros parkurunu incelemeye gittiler. Üyelere çalışmalar hakkında bilgiler veren Mithat Diker, bu sezon yarışların iki farklı otokros pistinde yapılacağını müjdeledi. AYOSK üyeleri daha sonra hep birlikte İzmir’e geri döndüler.  | 23 Mart 2021 : 04.15

Son 100 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: