Artic’te lider Tanak

Dünya Ralli Şampiyonası’nın yapılmakta olan ikinci ayağı Arctic Rallisi’nde son güne Estonyalı rallici Ott Tanak’ın liderliğinde giriliyor. Hyundai’nin şampiyon pilotu, önceki gün başlayan rallinin geçilen sekiz etabında da en iyi zamanları kaydederek, üçüncü gün sonunda en yakın rakibi Toyota’nın genç pilotu Kalle Rovanpera’nın 24.1 farkla önünde son iki etaba lider çıkacak. Arctic Rallisi’ni mükemmel olduğunu söylemenin zor olduğunu belirten şampiyon, çok zorlu etaplar olduğuna dikkat çekti ama zemin koşulların güzel ve zevkli olduğunu vurguladı. Podyum rekabetinde son basamakta bulunan Belçikalı rallici Thierry Neuville, Kalle’nin sadece 1.8 saniye ardında bulunuyor. Son iki etapta atak yaparak genç rakibini geçebilmesi halinde son şampiyon Hyundai sezonun ikinci ayağını 1-2 olarak kapatarak yüksek moral bulabilecek.

Sezonun ilk rallisi Monte Carlo’da kazandığı zaferle sezona hızlı başlayan son şampiyon Sebastien Ogier, kuzey kutbu rallisinde kendi tabiri ile utanç yaşıyor. 8’nci ve son etapta son viraja fazla kayarak girdiği için kar bankına gömülen şampiyon, bu durumdan kurtulmak için çok zaman kaybedince günün son etabını 22’nci zamanla tamamlayabildi ve klasmanda 16 sıra kaybederek 47’nciliğe kadar gerildi. 8’nci ve üçüncü günün son etabında kendisinden daha da zor durumda olanlar vardı. Hyundai pilotu Loubet, etaptan Ogier ile aynı zamanda çıkmasına karşın etabın klasmanında gün sonunda dört sıra daha kaybedip 43’ncülüğe gerilerken, M-Sport’un Fransız pilotu Fourmaux ise beş sıra kaybedip 49’nculğa kadar düştü. BU arada Ogier, Loubet ve Fourmaux süper rally ile yarışı sürdürüyorlardı. Arctic Rallisi bugün son etapla finiş görecek. | 28 Şubat 2021 : 09.30

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top