Al Rajhi’den ilk zafer

Yazeed Al Rajhi, FIA Cross-Country Baja Dünya Kupası’nın ikinci ayağı olan Dubai Baja yarışında baskın bir zafer kazandı. Toyota ekibi, 387 kilometrelik yarışın ardından, Khalid Al Qassimi’e 33 dakika 49 saniye farkla iki etabı da kazandı. Yasir Seaidan MINI John Cooper Works Rally ile üçüncü oldu. Orta Doğu’daki üç ayaktan ilkinde, Al Rajhi durdurulamadı. Bazı teknik sorunlara ve Cuma günkü açılış ayağında bir patlak lastik olmasına rağmen, ilk kez Baja’da yarışan Suudi Arabistanlı sürücü, zorlu çöl arazisinde hızını hafifletecek kadar yeterli marj elde etti. Baja’daki zafere Al Qassimi bir kez daha ulaşamadı, ancak Qassimi Dubai’de üç kez kazanmıştı, her seferinde olay, BAE’nin 37 yıllık bir geçmişe sahip ilk büyük motor sporları etkinliği olan Dubai Uluslararası Rallisi olarak gerçekleşti. O ve yeni kopilotu Dirk Von Zitzewitz, Peugeot 3008 DKR’lerinin birçok kez çok yumuşak kumda sıkışıp kalmasıyla zor anlar yaşadılar. Son gün, iyi bir ritme girmekte zorlandılar ve bu bölümü yine ikinci olarak tamamladılar.

Seaidan başlarda bir turbo problemi yaşamasına karşın yakın bir rekabetin ardından Al Qassimi’nin gerisinde kaldılar ve 2018’deki gibi üçüncülüğe gerilediler. Pierre Lachaume T3 PH-Sport Zephyr ile iyi bir sonuçla podyumun hemen dışında dördüncü sırada tamamladı. Fransızlar kategori zaferi elde etmek için her iki ayakta da sorunsuz bir şekilde yarıştı. Pavel Lebedev  Can Am Maverick’te de harika bir performans sergiledi ve beşinci bitirerek T4 kategorisinde kupa kazandı. Birden fazla FIA MERC 2 şampiyonu olan South Racing takım arkadaşları Meshari Al-Thefiri T4’te ikinci ve genelde altıncı olmak üzere iki bölümde en hızlı 3 ve 4’ncü zamanları yaptı. İspanyol motosiklet yıldızı Laia Sanz, dört tekerleğe geçti ve ilk yarışında genelde 9, T4’te 4 oldu. FIA Dünya Kupası Cross-Country Baja’nın üçüncü ayağı 4-6 Mart’taki Suudi Arabistan’dki Sharqia Baja. | FIA, 23 Şubat 2021 : 23.45

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top