“Kolay olmayacak!”

Efsane şampiyon Fransız rallici Sébastien Ogier, sezonun ilk ayağı olan Monte Carlo Rallisi’ndeki zaferinin ardından, Dünya Ralli Şampiyonası’nın ikinci rallisi Kuzey Finlandiya Arctic‘i kazanmanın zor olacağını ileri sürdü. Finlandiya’nın en kuzeyinde Rovaniemi yakınlarında yapılacak yeni WRC rallisi için geri sayım sürer iken, Ogier, Kuzey Kutup Dairesi ormanlarının son derece zorlu yamaçlarında neler olabileceğini tahmin edebiliyor. Şampiyona lideri olarak, Toyota Yaris WRC’si ile etaba ilk çıkacak Ogier bilinmeyen kar ve buz etaplarındaki ilk araç olacak. Benzer tecrübeyi İsveç’te yapmak zorunda kalan şampiyon, o yarışta çok zaman kaybetmişti. Arctic hazırlığı için iki günlük testlerin ardından Ogier, bu benzersiz kış rallisi için kendisini hazır hale getirdi.

“Arctic Finlandiya Rallisi için son yıllarda WRC’de gördüklerimizden çok farklı olacak. Zorlu kış koşullarına sahip olmalıyız. Rovaniemi bölgesinde test yapar iken gerçekten çok eğlendim. Arabada kendimi rahat hissettim ve sanırım hazırız” diye konuşan  şampiyon, ilk gün karı temizlemenin ve izi bırakmanın ne kadar zor olduğunu biliyor. Cuma günü Lapland’da koşullar onun için uygun olursa, liderliğini savunmanın ötesinde yeni bir zafer kazanma olasılığını da göz ardı etmeyen Ogier, “yolu açtığımızda şartların bizim için nasıl olacağını beklemeniz gerekiyor, çünkü bu genellikle böyle rallilerde büyük rol oynayabilir. Geçen yıldan sonra, bu koşullar altında takım arkadaşlarımdan zorlu bir rekabet bekleyebileceğimi biliyorum. Eminim Elfyn (Evans) çok motive olacak ve Kalle (Rovanpera) muhtemelen kendi evinde ve diğer ekiplerden daha fazla hazır olacak. Zor bir ralli olacağını düşünüyorum, ancak mücadeleye hazırım” dedi. | 22 Şubat 2021  23.10

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top