Mikkelsen’e övgü

Toksport takım patronu Serkan Duru, Norveçli rallici Andreas Mikkelsen ile çalışmaları hakkında olumlu sözler söyledi. wrc.com’un haberine göre, Mikkelsen, bu sezon Toksport’un Skoda Fabia Rally2 evolarından biriyle WRC2’de rekabet ediyor. Geçen ayki Rallye Monte-Carlo’da ilk yarış galibiyetiyle mümkün olan en iyi şekilde başlayan bir program için Duru, son başarının kendisine 2021 sezonu için gerçek bir güven verdiğini söyledi ve “Andreas çok iyi bir pilotİlk testten itibaren çalışmak için gerçekten iyi bir sporcu. Arabadan ne istediğini biliyor ve bize çok net anlatabiliyor. İlk rallide arabaya karşı çok nazik olduğunu görmek gerçekten çok netti. Hiç zarar görmedik, sorunumuz yok. Ve hızı bir harika. Cuma günü ikinci etaptan geri döndü ve bana ‘sorun değil’ dedi. ‘Artık hızı yönetebilirim.’ O kadar kendiyle barışık bir insan. Geleceğini bildiğimizde, takım nasıl olacağını bilmiyordu ama o hemen herkesin kendisini rahat hissetmesini sağladı. Bizim için gerçekten olumlu bir etkisi olan çok mütevazı bir adam” dedi.

Duru, 2020’de WRC2 takımlar şampiyonluğunu kazanan Almanya merkezli Toksport ekibinin, WRC2 programını zirveye sıçrama tahtası olarak kullanmayı planlayan eski VW ve Hyundai yıldızıyla çalışmasının fayda sağlayacağından emin. Duru, “Andreas gibi çok profesyonel biriyle çalıştığımızda, bu ekibi daha da yükseğe çıkmaya zorlayacak. Takımın bulunduğu seviye şimdiden inanılmaz, ama şimdi daha da iyi olacağımızı biliyorum. Daha önce birlikte çalıştığı üretici ekiplerle aynı imkanlara sahip değiliz, ancak işleri halledebiliriz. Onunla bu yılı gerçekten dört gözle bekliyoruz” diye konuştu. Duru, Mikkelsen’in takım arkadaşı Marco Bulacia’yı da övdü. Bolivyalı, Monte-Carlo’da WRC2’de dördüncü bitirdi ve Toksport’un WRC2 takımlar klasmanında liderliğe yükselmesine yardımcı oldu. Duru, “Marco harikaydı. Monte-Carlo’da çok iyi bir takım oyuncusuydu. Arctic ve Hırvatistan’daki iki rallide aradığımız bu. Zorlamaya hazır olduğunu biliyoruz, ancak şimdilik bizim için harika bir iş yapıyor” dedi. | 10 Şubat 2021 : 23.18

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top