Arctirk’e odaklandı

Teemu Suninen, 2021’de hayatının en kısa Monte Carlo Rallisi’ni yaşadı ve ilk etapta birkaç kilometre sonra sezon açılışındaki kazasının ardından erken sona erdi. Bu sezon kısa bir program yapan Suninen, ilk etapta Fiesta’yı devirerek sezona olabilecek en kötü şekilde başladı. Finli pilot ülkesinde kaza ve olası sonuçları hakkında yaptığı yorumda “bu kaza hakkında tartışmalar oldu. Takım Monte-Carlo’ya ulaşmak için gerçekten zor bir iş yapmak zorunda kaldık. COVID-19, bütçe sorunları, Brexit’ten bahsetmiyorum bile! Ekip dört hafta boyunca çok çalıştı, bu yüzden bu kadar erken bitmesi herkes için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Onlara biraz farklı bir şekilde teşekkür etmek harika olurdu” dedi.

Monte Carlo Rallisi’nden sonra Suninen, Kuzey Kutbu Rallisi’nin ikinci turu olan Finlandiya için birkaç konuyu lehine çevirdi. Programı WRC’nin 7 ayağını içeriyor, diğer 5’inde normalde ikinci Fiesta WRC’yi Adrien Fourmaux kullanacak. Gus Greensmith ise M-Sport’ta sezonu kapadı. Sunninen, “henüz ayrılmanın geleceğimi gerçekten etkileyip etkilemeyeceğini bilmiyorum. Kaza, İngiltere’deki durum kadar genel programın sorunlarına ve planlamasına katkıda bulunan bir başka soru işareti. Durum çok zor olmaya devam edecek. Kış rallisi ekibimiz için hiç bu kadar önemli olmamıştı. Ancak beklentiler hala yüksek. Göreceğiz ama bütçe kazamdan ağır bir şekilde yüklendi” diye konuştu. | Kaynak; Speedweek, Foto; ewrc, 31 Ocak 2021 : 21.00

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top