Mikkelsen hedef büyüttü

Eski VW ve Hyundai pilotu Andreas Mikkelsen, Almanya’da yerleşik Türk Toksport takımı tarafından hazırlanan Skoda Fabia Rally2 ile 2021’de WRC (Dünya Ralli Şampiyonası) ve ERC (Avrupa Ralli Şampiyonası) yapacak. Quiddelbach (Eifel) merkezli Toksport, bu yıl WRC2’de İsveçli Pontus Tidemand ile takımlar şampiyonluğunu kazandı. Monza’daki finalde ise Skoda Fabia’daki tek WRC sınavında Pirelli test pilotu, Rally2’de kazanarak genel klasmanda 6’ncı olmuştu. ERC ayağı Macaristan’da Skoda Fabia Rally2 ile final ayağını da kazanan Mikkelsen’in daha ​​fazlasına olan ilgisi artmış görünüyor.

Kopilotu Anders Jaeger’den ayrıldıktan sonra, Norveçli vatandaşı Ola Floene kendisine yeni kopilot olacak. 2021’de ERC’de 8 yarışla tüm sezon yarışacak olan Mikkelsen, aynı zamanda burada da kazanmak istiyor. 15 yarışlık programında, 7 WRC ayağı da var. Kendisine iddialı hedefler koyan Norveçli, “önümüzdeki yıl için tek hedefim var ve bu, katıldığım her ralliyi domine etmek olacak. Elbette bu tekrar olmak istediğim dünya şampiyonası değil, ama bu şampiyonaya dönüş yolunda önemli bir adım” dedi. Mikkelsen, bazı sözleşmelerin süresinin dolduğu 2022’de hibrit araçların piyasaya sürülmesini umuyor ve Skoda Fabia Rally2 Evo’nun geliştirme çalışmalarına da dahil olmayı sürdürüyor. | 1 Ocak 2021 : 15.51

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top