Kapanan Suudi Arabistan’da Dakar nasıl olacak?

Suudi Arabistan, corona virüsünde yeni keşfedilen mutasyondan korunmak için pek çok dünya ülkesinde olduğu gibi sınırlarını kapatıyor. Bu durumun önümüzdeki ay yapılması gereken Dakar Rallisi üzerindeki etkileri belirsiz. Suudi Arabistan, Dakar Rallisi vasıtasıyla kendisini dünya çapında çekici bir ülke olarak tanıtmak istiyor. Bu amaçla organizatör ASO’ya yüksek miktarda milyonlar akıtmaktan kaçınmadı. 3 Ocak’tan itibaren klasik maratonun çölde ikinci kez gerçekleştirilmesi gerekiyor ancak Büyük Britanya’da corona virüsünün yeni bir çeşidi keşfedildikten sonra Suudi Arabistan, tüm dış hat yolcu uçuşlarını bir hafta süreyle askıya aldı.

Devlet haber ajansı SPA, İçişleri Bakanlığı’na atıfta bulunarak karadan ve denizden girişin de geçici olarak durdurulacağını ve bunun gerekirse uzatılabileceğini bildirdi. Ayrıca hükümet, Avrupa’dan veya başka bir etkilenen ülkeden giren herkes için iki haftalık karantina emri verdi. Dakar Rallisi için geniş kapsamlı sonuçları olacak önlemlerin, starttan önce açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Suudi Arabistan özellikle yaz aylarında korona salgından çok etkilendi. Kamusal yaşamdaki bazı katı kısıtlamalardan sonra, yeni enfeksiyonların sayısı temmuz ayından bu yana keskin bir şekilde düştü. 34 milyon insanın yaşadığı ülke 20 Aralık’ta sadece 162 yeni enfeksiyon bildirildi.  | Rallye Magazine, 22 Aralık 2020 : 00.05

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top