Şampiyon Macila-Koyuncu

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu, her yıl geleneksel olarak düzenlediği 2020 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın beşinci rallisi 6-7 Kasım tarihlerinde Car&Cars’ın ana sponsorluğunda Lefkoşa’da gerçekleştirdi. Ralli, 7 Kasım Cumartesi günü, yarışın başladığı yer olan Car&Cars’ın önünde kupa töreni ile son buldu. 2 gün süren ve toplamda 86,72 kilometrelik özel etapların geçildiği Car&Cars Rallisi’nde organizasyonun birinci kısım birinci ayağını oluşturan ilk gün start için hazır bekleyen 10 ekip, Kuzey Kıbrıs ralli camiasının sevilen ismi Ayer Argün için yapılan anma ve saygı duruşu ardından start aldı.

Organizasyonun ikinci kısımını oluşturan kinci gün 10 ekibin mücadelesi, 7 ekibin yarışı bitirmesi ile tamamlandı. Fikri Macila-Doğa Koyuncu ikilisinin birinci sırada tamamladığı ve kazandıkları 53 puan ile şampiyon olarak birinci sırada yer aldıkları podyumda ikinci sırada  Sadık Bilgimer-Ahmet Buzlukçuoğlu ikilisi ve üçüncü olarak ta Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisi yer aldı.

Sınıf 1’de; birinci Sadık Bilgimer-Ahmet Buzlukçuoğlu olurken, bu ikiliyi, ikinci olarak Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ve üçüncü olarak Edim Macila-Ayşe Alptürk ikilisi takip etti. Sınıf 2’de; birinci Fikri Macila-Doğa Koyuncu ikilisi olurken, Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisi de ikinci olarak yer aldılar. Sınıf N’de; Barış Kalfaoğlu-Rasim Çetinkaya ikilisi yarışı birinci, Mehmet Karaoğlan-Mehmet Coşar da ikinci olarak tamamladı. Bayanlar Co-pilot kategorisinde ise birinci Ayşe Alptürk Macila oldu. | KKTOK Media, 19.43

Son 50 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: