Halid Avdagiç; “Yakın ailem ile kucaklaşmayı özledim”

Avitaş Motorsport Direktörü ve Türkiye Rallikros Şampiyonalarından İstanbullu sporcu Halid Avdagiç, yaşamakta olduğumuz global galsın kısıtlamalarında günlerinin nasıl geçtiği, bu ara en çok neyi özlediğini ve kısıtlamanın kalkması ile birlikte ilk olarak ne yapmak istediğini ajans okuyucuları ile paylaştı.

-Bu günlerde vaktinizi en çok ne yaparak geçirmektesiniz?

Bu süreç içinde uzun zamandır ertelediğim bir çok konu üzerinden geçme fırsatım oluyor. Kısmi olarak işyerimizde üretim devam ediyor. Bu nedenle iş yerine düzenli olarak gidiyorum. Dostlar ile daha çok ufuk turu yapma fırsatım oluyor. Kısacası, gelecek için hazırlık yapıyorum.

-En çok neler yapmayı özlediniz?

Yaklaşık son 10 yıldır, yurt dışı yarış operasyonlarından dolayı çok yoğun seyahatlerim oluyor idi. Sanırım seyahatleri ve yurt dışında otomobillerimizi yarıştırmayı özledim.

-Kısıtlamalar kalktığında, ilk olarak ne yapmak istersiniz?

Başta annem ve yakın ailem ile kucaklaşıp, görüşmek isterim. Allah, tüm aileleri sağlık ve afiyet içinde iyi günlerde görüştürmeyi nasip etsin.

-2020 ve 2021 sezonları için neler öngörüyorsunuz?

Normalleşme süreci gündeme geldiğinde, Covid nedeniyle arafta kalan projeleri gözden geçirip hasar tespiti yapmamız gerekecek. 2020 için Dünya RalliKros Şampiyonasında taslak takvim konusunda takımlar ile mutabakat sağlanmış gibi. Konu FIA’nın gündemine geldiğinde çıktısını göreceğiz. Amerika RalliKros Şampiyonasın ise yılın son çeyreği için yoğun bir planlama yapıyor. Kuzey Avrupa RalliKros Şampiyonasında (RallyX) sadece takvim ötelemesi ile tüm şampiyonanın eksiksiz yapılması için planlama yapılıyor. 2021 için dünyada elektrikli rallikros yarışlarının devreye girmesine bağlı olarak yoğun bir döneme gireceğimizi öngörüyorum.

Türkiye’de ise 2020 sezonu, düşük profilli geçecek gibi gözüküyor. WRC Türkiye Rallisinin yapılması bu süreçteki en kritik konu. Umarım, sporumuza katkı sağlayacak şekilde yapılır. Organizasyonda yer alan ve katkı veren  herkese şimdiden teşekkür ediyorum. 2021 sezonuna geçmeden önce yıl sonunda yapılacak seçimlerin yeni sezona karar vereceğini düşünüyorum. Umarım otomobil sporlarının tüm paydaşları için hayırlı bir sonuç çıkar. | 3 Mayıs 2020 : 17.00

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Go To Top