Mesut Sami Bıyık; ‘Gezmek istiyorum’

Ankara Otomobil Kulübü )Anok) eski başkanı, ajansın son yazarı Mesut Sami Bıyık (sağda), global salgınla birlikte yaşamakta olduğumuz kısıtlamalarla ilgili olarak ajansın üyelerine yönelttiği soruları yanıtlarken, 2020’nin kayıp yıl olduğunu vurguladı. Mesut Sami Bıyık’ın yanıtları şöyle; 

Salgın haberlerine eskisi kadar ilgi göstermemeye başladık. Artık ne yapmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Ben günümün bir kısmını evde bir kısmını ise dışarıda çalışarak geçirmeye alıştım. Moralim daha yüksek, hayatın bir süre sonra normalleşeceğine olan inancım daha fazla.

Özellikle evde kaldığım zamanlarda hiç izlemediğim kadar film izliyorum. Bir kaç sene çok yoğun çalışmıştım şimdi sakinliğin tadını çıkartıyorum. Evde iken de yine günde en az bir iki saat çalışıyorum. Ben de ajansın yaptığı gibi kendi arşivime dalıyorum zaman zaman. Eski yılların dergilerini okuyarak vakit geçiriyorum.

İnsanlarla bir mekana oturup yemek eşliğinde doyasıya muhabbet etmek herhalde en çok özlediğim şey olsa gerek. Kısıtlamalar kalktığında ailemi alıp aklıma neresi eserse gezmek istiyorum. Herhalde hayat normale döndüğünde bir süre herkes evde daha az zaman geçirecektir.

2020 sezonunun malum nedenlerden dolayı bir kayıp olacağını düşünüyorum. Belki asgari düzeyde yarışlar yapılacaktır ama yapılsa bile bu sene aynı tatla ve hevesle keyifli bir sezon olur mu emin değilim.  2021 sezonunun ise herkes açısından çok daha verimli geçebileceğine inanıyorum. Bu senenin acısını, tabi o gün ne getirir bilmiyorum, artık bu sene yaşananlardan dolayı paranoyak bir yaklaşım kazandık ama 2021 sezonunda çıkartırız diye düşünüyorum.

3 Mayıs 2020 : 17.45

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Go To Top