Mithat Diker; “Sabret, zor zamanlar, güzel kapılar açacaktır.”

Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) Başkanı, İzmirli rallici Mithat Diker de ajansın corono virüs üzerine sorularını yanıtladı. Ömrünün 48 yılını spora adayan duayen rallici, sözlerini Hazreti Mevlana’nın sözü ile bitirdi..

Herkesi olduğu gibi bizi de etkiledi. Örneğin eşimin Karşıyaka da bir spor merkezi vardı onu kapatarak işe başladık. Ardından EAM de kısa mesai düzenine geçip kronik diğer rahatsızlığı olan personelimize süresiz ücretli izne ayırdık. Şahsım adına bireysel spor yapma imkanım ortadan kalktı (Yaş haddine takıldık). Oysaki ben düzenli olarak gün aşırı ormanda 10 km koşu ve yürüyüşün yanı sıra bir günde 5.5 km dağ yürüyüşü yapardım. Ömrünün 48 yılını otomobil sporuna adamış bir insan için bu karantinanın zor olduğu aşikar ama doğru ve elzem bir karar olduğunu savunanlardanım. Bu dönemde kurallara uyarak evden çıkmıyorum. İşlerimi evden yönetiyorum. Ev içinde 20 şer dakikalık periyotlarla 60 dakika yürüyor, internetteki sosyal medya sapıklarının değil de aklı başında insanların yazı ve haberlerini okuyor ve TV seyrediyorum.

Otomobil sporu ile ilgili kararlarımı ve planlarımı hem kulüp başkanı hem de sporcu olarak revize ediyorum. Yeni pistimiz ile ilgili ‘nasıl daha iyi bir otokros pisti yapabilirim’ diye, şimdilik hayaller kuruyorum. Sezonla  ilgili düşüncelerime gelince, öncelikle bu salgının minimum hasarla bitmesi ardından sezonla ilgili düşünceleri tekrardan masaya yatırırız. Bence bu süreç ülkemizde mükemmele yakın yönetiliyor. Dünyada ise bir kaç ülke hariç, süreç hiç iyi idare edilmedi. Özellikle İtalya, İngiltere, İspanya, Fransa gibi ülkelerde virüsün hedef kitlesi olan yaşlılar kaderlerine terk edilirken canım Türkiyem’de Devletin bu süreç i çok iyi yönetti ve yönetiyor. Bu vesile ile Başta sağlık bakanımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza minnettar olduğumuzu söylemek isterim. Dünyada ise bu süreç sportif olarak Japonya’nın olimpiyatları 2021 erteleme kararını çok geç vermesi dışında iyi diyemem ama normal yönetildi. Ayosk başkanı olarak ta  şunu söylemek isterim; salgın bittikten sonra otomobil sporlarında da her şey  çok güzel olacak ve durmak yok  yola devam diyeceğiz. Herkese sağlıklı bir gelecek dilerken , sözlerimi Mevlana’nın şu güzel sözüyle tamamlıyorum; “sabret, zor zamanlar, güzel kapılar açacaktır.” (Hz.Mevlana)| 25 Mart 2020 : 15.07

Son 50 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: