Troia heyecanı başladı

Ali Vural Ak (Pajero)

İki yıldır İstanbul Off-Road Kulübü tarafından uluslararası bir off-road serisinin Türkiye ayağı olarak düzenlenen Baja Troia Turkey, 3. senesinde 17-20 Ekim tarihleri arasında yine Çanakkale’de Truva Atı önünde organize edilen seramonik start ile başladı. Dört ülkeden 35 ekibin start aldığı yarışta ilk startı Çanakkale Vali Yardımcısı Hasan Ongu verdi. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Gençlik Spor Müdürü Aziz Sinan Alp, İl Kültür Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve TOSFED Çanakkale İl Temsilcisi Mustafa Kansu çoğunluğu yabancı yarışçıların oluşturduğu ekiplere start verdiler.

Çanakkale’li seyircilerin alkışları ile Truva Atı önünde toplanan farklı kategoride yapılı araçlar, yoğun alkışlarla karşılandı. Seremonik Start anında yapılan kısa röportajlarda ekipler özellikle üçüncü senesini dolduran bu uluslararası organizasyona katılmaktan heyecan duyduklarını ve Çanakkale’nin muhteşem doğasını yansıtan parkurlarda yarışmaktan çok mutlu olduklarını belirttiler. Seremonik Start’da aldıkları yol notları ile Kipa özel seyirci alanına ulaşan ekipler, özel hazırlanmış, sert virajlar ve köprü geçişleri ile heyecan dozu arttırılmış parkurda, ikili kalkışla start alarak bir sonraki gün start sıralarını belirlemek üzere en iyi zamanlara imza atmaya çalıştılar. Prolog sonuçlarına göre en iyi ilk zamanı Canam Maverick X3 XRS T ile yarışan Bulgar Yarışçı Vladislav Velkov-Iliyan Georgiev ekibi aldı. Onu iki İtalyan ekip takip etti. Mitsubishi Pajero WRC ile yarışan Sergia Galletti-Danielle Fontana ve Mitsubishi L200 ile yarışan Succi Andrea- Massimo Salvatero. İntercity sponsorluğu ile yarışan Türk ekip Ali Vursal Ak – Burhan Şahin Mitsubishi Pajero ile günü 4’ncü sırada tamamladılar.

TABLOYU EKRANA BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNİ TIKLAYIN

5 Organizatör Ülkenin katıldığı 6 ayaklık Uluslararası bir Off-Road Yarış Serisi olan EAST EUROPEAN TOUT TERRAIN SERIES’in 5. Ayağı olan Baja Troia Turkey, 17-20 Ekim tarihlerinde Çanakkale’de İSOFF organizasyonu ile koşuluyor. Ralli ve Raid Kategorilerinde koşulacak ve 4 gün sürecek yarışta, Türkiye’nin önde gelen yarışçıları ve aralarında tanınmış yarış takımı RALLIART’ın da yer aldığı farklı ülkelerden yabancı ekipler start alıyor. Toplam uzunluğu 850 km’yi bulan etaplarda 4 gün sürecek yarışta 18 Ekim tarihinde her biri 123 km’lik iki Özel Etap koşulacak. 19 Ekim programında her biri 83 km’lik 2 Özel Etap ve 1 Super Stage olacak. 20 Ekim tarihinde 85’er km’lik 2 Özel Etap ile yarış sonlandırılacak. | Yazı: Ayşin Uysal, Fotoğraflar: Aydın Hoşgör, Çanakkale, 17 Ekim 2019 : 20.00

Son 50 haber

2 Yorum - “Troia heyecanı başladı”

  1. Hasan aydın

    Program 19/10/2019
    20/10/2019 troia Çanakkale hiçbir yerde bulamıyorum seyirci
    Olarrak nasıl seyredecegim

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: