Toyota takipte

Toyota Gazoo Racing, Türkiye Rallisi’nin 159 km’lik en uzun bölümünü 7-8-9’ncı sıralarda tamamladı. Zorlu şartlarda bazı etaplarda zaman kaybedilse de, puan barajında yer alıp, geriye kalan iki günde yukarıya yükselecek bir pozisyonda kalmayı başaran Toyota pilotları uzun güne güçlü bir başlangıç yaptılar. Meeke ise öğleden sonraya bir etabı kazanarak başladı. Ancak yoğun yağmurun başlamasıyla birlikte Tanak ön lastiğinde yaşadığı problemle mücadele etmek zorunda kaldı.

Meeke ve Latvala ise kayganlaşan etaplarda aşınmış lastiklerle yarıştılar. Takım direktörü Tommi Makinen günün sonunda yaptığı değerlendirmede zor bir gün geçirdiklerini ifade ederek, “sabah bölümünde her şey yolundaydı. Zor olacağını biliyorduk ancak Tanak’ın lastiğindeki patlak, işleri onun adına daha da zorlaştırdı. Meeke ve Latvala da bu etapta zaman kaybetti. Öğleden sonra yağmur beklediğimizden daha şiddetliydi. Geçen yıl ve bugün gördüğümüz gibi Türkiye Rallisi’nde her an her şey olabiliyor. Bu yüzden biz de zorlamaya devam edip, başka sorunlardan uzak durmaya çalışacağız” dedi.

Şampiyona lideri Ott Tanak, Yaris WRC’nin sürüşünden memnun olduğunu söyleyerek, “Geçen yıla göre araçta kendimi daha iyi hissediyorum. Yaptığımız geliştirmeler işe yaradı. Öğleden sonra zor olacağını biliyorduk. Lastiğin patlaması şanssızlık oldu. Umduğumuz gibi bir gün olmadı fakat önümüzde alacak çok fazla yolumuz var ve zorlamaya devam edeceğiz” dedi. Cumartesi günü, üç etabın iki kez geçilmesiyle devam edecek. 110 km ile Cuma gününden daha kısa olacak etapların bir kısmı, harika manzaraya sahip kıyı şeridiyle buluşacak şekilde düzenlendi. Ayrıca bu yıl için tamamen yeni yapılan ve Cumartesi günü geçilecek 13.3 km’lik Kızlan etabı ise, yarışın genel karakterinden daha farklı olmasıyla dikkat çekiyor. Geniş ve son derece hızlı etap, pilotların araçları sonuna kadar zorlamasını sağlayacak. Kaynak; Toyota media, | 14 Eylül 2019 : 11.38

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: