Barum’da rekor kayıt!

Şampiyonanın 2004’te düzenlenmesinden bu yana Avrupa Ralli Şampiyonası’nda (ERC) rekor kayıt haberi Çek Barum Zlin Rallisi’nden geldi. Ralli merkezi Başkent Prag’ın 300 kilometre güneyinde, Güney Moravya üniversite kentinde olan Çek Barum Zlin Rallisi bu yıl aralarında Türk rallici Orhan Avcıoğlu‘nun da yer aldığı 136 kayıt ile dikkatleri üzerine çekti. Engebeli ve bazen bozuk olması nedeniyle benzeri olmayan bir asfalt ralli olan Çek Barum Zlin, orman etaplarında  yüksek hızlı zıplamaları ile de ünlü. 16 Ağustos’ta start alacak olan ralli zamanı hava durumu tahmini zor olsa da, özellikle açılış gecesi Zlin özel etabı için çok sayıda seyirci rağbet ediyor.

ERC ile uzun vadeli bir sözleşmesi bulunan Çek Barum Zlin Rallisi FIA Avrupa Ralli Şampiyonası’nın yanı sıra ERC1 Gençler Şampiyonası, ERC3 Gençler Şampiyonası ve Abarth Rally Cup’a da puan veriyor. FIA ERC2, FIA ERC3, FIA Avrupa Ralli Takımları Avrupa Şampiyonası, ERC Uluslar Kupası, ERC Kadınlar Kupası’nda da puan taşınan Çek Barum Zlin Rallisi’nde bu yıl yapılan yeniliklere göre, önceki yıla göre iki hafta önce gerçekleşecek ve ERC Gençler ile Çek şampiyonası finallerine ev sahipliği yapacak. Parkur değişikliklerinin arasında, bir yıllık bir aradan sonda efsanevi Pindula etabı geri dönerken, birçok etap ta bilinenin ters yönünde geçilecek.

Çek Barum Zlin Rallisi’ni son dört yıldır ünlü rallici Jan Kopecki Skoda ile kazanıyor. Hareketli bir üniversite şehri olan Zlín’in güneydoğu Moravia bölgesi, Çek başkenti Prag’a 300 kilometre ve Avusturya’nın başkenti Viyana’ya 220 kilometre uzaklıkta. Zlín, ilk Çek komünist başkan Klement Gottwald’dan sonra 1949-1990 arasında Gottwaldov oldu. Barum Çek Rallisi Zlín 1971’de ilk kez koştu ve bu yıl 48 kez düzenleniyor. Rallinin sponsoru Continental Barum’un yakındaki Otrokovice’deki dev lastik fabrikası ve dağıtım merkezi rallinin daimi servis parkına ev sahipliği yapıyor. | 11 Ağustos 2019 : 10.50

Çek Barum Zlin Rallisi start listesini (PDF) indirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Go To Top