Sinop’ta şampiyonluk turu ikinci güne kaldı

Türkiye Offroad Şampiyonası’nda sezonun 7’nci ve son yarışı olarak Sinoff tarafından düzenlenen Intercity Sinop Offroad Yarışı’nda ilk gün Karabüklü Mehmet Vurulmuş’un liderliğinde tamamlandı. Bu sabah 9.30’da Sinop limanından verilen seremonik startla başlayan yarışta ilk gün, şehrin cennet köşesi Hamsilos’da 8,5 km’lik Orman etabının gün boyunca üç kez geçilmesi ile gerçekleştirildi. Açık ve güneşli bir günde, etabın belirli bölgelerinde bulunan çamurlu kısımlarda yarışçılar zor anlar yaşarlarken, ilk geçişte aynı noktada üç araç etap dışı kaldı ve resque’lar tarafından servis alanına çekildiler.

Bu yarış öncesi Türkiye Offroad Şampiyonluğunu ilan eden Sinoff’un sporcu başkanı Bülent Cevdet Durdu, Jeep’i ile evindeki yarışta hemşerileri önünde şampiyonluk turu atmak üzere çıktığı parkurda henüz ilk etabın startından 50 metre sonra sürpriz bir şekilde şanzıman sorunu yaşadı. Durdu, aracını zorlayarak etabı sürdürmek istemesine karşın, etabın 13’ncü kapısından öteye geçemeyerek ilk etaptan puansız ayrıldı. Resque ile servise çekilen aracındaki mekanik problemi gideren mekanik ekibin başında canla başlı çalışan Durdu, ikinci etapta da start almasına karşın sorunun nüksetmesi üzerine ideal zamandan uzak tamamlayabildiği ikinci geçişte ancak 4 puan çıkarabildi.

Serviste yeniden müdahale edilen aracı aynı etabın öğleden sonraki üçüncü ve son geçişinde ise bu kez sorunsuz çalıştı ve başarılı sporcu bu kez en iyi ikinci zamanla tamamladığı etaptan 17 puanla ayrılarak gün sonunda toplamda 21 puanla 10’ncu sırada kapalı parka girdi. Gün sonunda aracındaki mekanik sorunun tamamen giderilmesi için çalışmalarını sürdüren Bülent Cevdet Durdu’nun yarışın ikinci günü seyirci etabında hemşerileri karşısında bu kez şampiyonluk turunu atması bekleniyor.

Sinop yarışında ilk günkü orman mukavemet etabının ilk iki geçilişinde en iyi zamanları yapan, üçüncü ve son geçişte ise üçüncü zamanda kalan Karabüklü Mehmet Vurulmuş, 55 toplam puanla ilk günü lider tamamladı. İstanbullu genç sporcu Salih Çarpışantürk ise Pajero’su ile sırası ile 3 ve 2’nci zamanları yaptıktan sonra günün son etabında en iyi zamanı yaparak toplamda 52 puanla ilk günün 2’ncisi oldu. Bir diğer Karabüklü sporcu Erdoğan Kovancı 34 puanla ilk günü podyumda 3’ncü olarak tamamladı. Sinop yarışında ikinci gün (Pazar) seyirci (kaplı) etabı ile devam edecek. Şehrin havalimanı mevkiinde deniz kenarında bulunan etaptaki mücadele saat 10.30’da başlayacak ve aynı etap gün boyu dört kez geçilecek. Yarışın ödül töreni de saat 17 gibi Akliman’daki Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilecek.

Aydın Hoşgör | Sinop, 10 Kasım 2018 : 20.12

[swiper_slider id=”51866″]

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Go To Top