Rally Halikarnassos’un ardından..

Türkiye’nin en zorlu yarış organizasyonlarından biri olan Transanatolia Rally Raid yarış sezonuna yeni bir macera ile veda etti: Rally Halikarnassos.. 2010 yılından beri uluslararası rally organizasyonları arasında yerini kanıtlamış olan Transanatolia Rally Raid, geçtiğimiz yıl bünyesine kattığı Baja Anatolia ve Rally Antiphellos’dan sonra, yarış sezonunu 16-19 Kasım 2017 tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleştirdiği Rally Halikarnassos ile kapattı. Rally Halikarnassos, 16 Kasım Perşembe günü saat 16:00’da Bodrum Belediye Medyanı’ndaki  teknik kontrolün ardından seramonik start ile başlayıp, ortalama 500km’lik parkur geçisinin ardından, TR-Extreme’de gerçekleşen seyirci etabı sonrasında sona erdi. Rally kategorisinde; 18 motosiklet, 2 quad,5 SSV ve 5 otomobil, raid kategorisinde; 18 otomobil ve 3 quad ile toplamda  51 araç start aldı.

1.GÜN_ 16 Kasım 2017 Perşembe |  Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleşen seramonik start sonrasında 23,33 km. lik ilk gün sıralama etabını tamamlayan sporcular Yalıçiflik yakınlarında ki kamp alanına geldi. 2.GÜN_ 17 Kasım 2017 Cuma  | Bodrum Yalıçiflik kamp alanından hareketle sırasıyla; Güvercinlik, Mumcular, Uyku Vadisi, Yalı Çiftlik etaplarını ( 159,56km) tamamlayan sporcular 15:30 itibariyle kamp alanına giriş yaptılar. 3.GÜN_ 18 Kasım 2017 Cumartesi | Rally Halikarnassos’un en uzun gününde, sporcular sabahın erken saatlerinde Bodrum’da ki Datça Feribot iskelesinde buluştu. Feribot’la Datça yarım adasına geçen sporcular; Datça, Gökova, Çamlı, Gökbel etaplarını ( 261,37 km) tamamlayarak  en uzun günü geride bırakarak kamp alanına döndüler. 4.GÜN_ 19 Kasım Pazar | Rally Halikarnassos’ un son gününde kamp alanından hareketle; Çamarası, Ege ve TR_Extreme seyirci etabı (77,36km)  sonrasında sona erdi. TR-Extreme’de gerçekleşen seyirci etabında yoğun ilgi gören Rally Halikarnassos, 4 gün boyunca toplamda 521,62 km yol yaparak Bodrum’da basılmadık toprak bırakmadı. Finish çizgisini geçen sporcular katılım madalyalarının almasının ardından akşam 20:00’da kupa töreni için Mandalina Bar’da bir araya geldi. Profesyonel ve yarı profesyonel pilotların katılımına uygun olarak hazırlanmış parkurlarda mücadele eden pilotlar, ralli ya da zamandan bağımsız raid kategorisine katılım gösterdi. Teknik ve güvenlik şartlarına uygun olan motorsiklet, ATV-SSV ve 4×4 araçlarla katılımcıların zorlu parkurları geçmek için yarışrığı Rally Halikarnassos ödül töreninde genel klasmanda aşağıdaki  sonuçlar kaydedildi.

RALLY | Motorsiklet kategorisinde; 1. Guido Fedeli, 2. Lorenzo Sandrone, 3. Serkan Özdemir, Quad kategorisinde; 1.Atilla Serttaş, 2.Ömer Muharrem Göksel, SSV kategorisinde; 1. Burak Çağdaş Çağlar/ Ertuğrul Danışment, 2. Alper Gülener/ Korman Şeref Çetinsoy, 3.Orçun Koral/ Serkan İnceoğlu, Otomobil kategorisinde; 1.Tolga Yılmaz/ Ebru Demiray Erişti, 2.Cemil Islıkçı/ Suat Çelik, 3.Hüseyin Kurt/ Özaydın Dölek RAİD | Otomobil kategorisinde; 1.Serhat Şükrü Saygılı/ Turgay Düzcü, 2.Göktuğ Güzelbey/ Murat Özkargın, 3. Emre Şen/ Abdullah Şen ödül alan isimler arasında yer aldı.

Transanatolia Rally Raid ekibinin, turizme değer katan organizasyon anlayışından doğan Rally Antiphellos ve Baja Anatolia’nın kardeş organizasyonu olan Rally Halikarnassos, TR Extreme’in ev sahipliğiyle, TMF, Tosfed, Çağdaş Global, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, KTM, BF Goodrich ve  Kule Rock Bar’ın destekleriyle gerçekleşen organizasyon 2018 yılında da devam edecek. Basın bülteni | 22.11.2017 : 09.00

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top