Galip Atar ve Ümit Ülkü Ferrari için Macar’da

Ülkü Motorsport pilotları Galip Atar ve Ümit Ülkü, 23 – 25 Haziran tarihlerinde Macarsitan’ın Budapeşte Pisti’nde gerçekleşecek Ferrari Challenge Europe 3. Ayağında start alacaklar. Formula 1 ve DTM yarışlarına da ev sahipliği yapan ünlü Hungaroring Pisti’nde 2015 sezonunda ETCC (Avrupa Binek Otomobiller Şampiyonası) ve Porsche Sports Cup yarışlarında birlikte mücadele eden İzmirli pilotlar, 2 yıl aradan sonra bu sefer farklı bir şampiyonada Budapeşte’de yer alacaklar. Bu sezon Galip Atar Avrupa şampiyonluğu hedefiyle Ferrari Challenge Europe serisini takip ederken Ümit Ülkü ise Porsche Carrera Cup’ta ülkemizi temsil ediyor.

Dünya’nın en rekabetçi ve prestijli şampiyonalarında ülkemizi başarıyla temsil eden Ülkü Motorsport pilotları, sezon içinde birer yarış takım arkadaşlarına eşlik edecek. Ümit Ülkü Macaristan’da Ferrari ile Galip Atar ise İspanya’da Porsche ile start alacak.
Ferrari 458 Challenge EVO ile kategorisinde ikinci sırada bulunan Atar yarışı kazanarak liderliğe yükselmeyi hedeflerken, Ümit Ülkü ilk kez direksiyonuna geçeceği Ferrari ile yarışı en üst sırada bitirmek istiyor. 13 farklı ülkeden toplam 36 sporcunun mücadele edeceği haftasonu, Cuma günü yapılacak test ve serbest antrenmanlar ile başlayacak, Cumartesi ve Pazar günü yapılacak 2 ayrı yarış ile son bulacak.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top