Azores’de zafer, Portekiz’li Magalhaes’in oldu

Yerel kahraman Bruno Magalhaes R5 Skoda ile yarıştı

Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) açılış ayağı Azores’de, Portekizli yerel kahraman Bruno Magalhaes, son Avrupa Şampiyonu dahil pek çok yabancı rakibin arasından sıyrılarak 2 saat 37 dakika 4 saniyelik toplam zamanıyla 1’nci oldu. En yakın rakibi Alman Marijan Grebel’in 1 dakika 34 saniye önünde R5 Skoda’sını finiş takına ilk sırada getirmeyi başaran Magalhaes, bu sonuçla ülkesindeki popülerliğini daha da arttırdı. Azores’te İtalyan rallici Josh Moffett 3 dakika 16 saniye farkla podyumda üçüncü sırada yer aldı. Diğer bir Portekizli Jose Maria Lopez’in Peugeot 208 T16 ile 4’ncü bitirdiği rallide Gryazin Lopez’in 5 salise ardından 5’nci sırada tamamladı. Azores’te ilk 5’te 3 Skoda R5’li ekip sıralandılar.

Kajetan Kajetanowicz 27’nci bitirdi

Son gün 12’nci etapta teknik problem yaşayan Rus rallici Lukyanuk yarışı bitiremezken, bir diğer favori isim Kajetan Kajetanowicz ise ikinci gün 5’nci etapta yaptığı kazadan sonra (solda) aldığı hasarla çok zaman kaybettiği rallide son gün geri döndü ancak 27’nci olabildi. Kajetan “kolay değildi, ama geri döndük. Son gün sisli ortamdaki zor işlerinden dolayı Jarek’e ve ikinci gün gecesi yaptıkları yoğun çalışmalar için ekibime teşekkür ederim. Şaşırtıcı ve zorlu bir rekabetti” dediği Azores için “inanılmaz bir ralli, bu bizim için büyük bir ders” ifadesini kullandı. Avrupa Şampiyonluğunu üçüncü kez kazanmak hedefiyle başladığı sezonun ilk rallisinde Polonyalı rallici, “sisli etaplardan büyük zevk aldık, mutluyuz, eğleniyoruz ve asıl önemli olan bu” diye konuştu ve sözlerini şöyle tamamladı; “Son gün rallide olmaktan dolayı çok mutluyum. Kesinlikle sürüş zordu ve risk seviyesi gerçekten yüksekti. Seyirciler için etapların seyri mükemmeldi. Biz de çok kaydık, ama çok bastırıyorduk. Çok eğlenceliydi, birkaç ay aradan sonra toprakta kullanmadan doğru ritm bulma hissine sahip olduk.”

Azores’te finişe ulaşan ilk 11 ekip R5’leri ile aynı zamanda RC2’nin klasmanında aynı şekilde sıralandılar. R2 Opel Adam’ı ile 12’nci sırada finişe ulaşan Chris Ingram ise RC4’de birinci oldu. Portekiz adasındaki rallide yarışan iki Türk ekibinden Murat Bostancı, 3 dakika 40 saniye ceza ile 2 saat 56 dakika 45 saniye 9 saliselik toplam zamanıyla 17’nci sırada finiş görüp RC2’de 16’ncı olurken, takım arkadaşı Buğra Banaz da genel klasmanında 24’nci sırada tamamladığı rallide RC4’de 5’nci oldu. Avrupa Şampiyonası’nın ikinci yarışı 4-6 Mayıs’ta koşulacak olan Kanarya Adaları Rallisi.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top