On binlerin off-road heyecanı

1477910759_101__23_-1

Merkezefendi’de 43 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Türkiye’nin en büyük off-road pisti Cumhuriyet Bayramı gösterileri ile kapılarını dünyaya açtı. Gösterileri izlemek için Denizli başta olmak üzere çevre illerden on binlerce kişi Merkezefendi’ye akın etti. Off-road araçlarının muhteşem gösterisi nefesleri kesti. Denizli hafta sonunda adrenalin tutkunlarını ağırladı. Merkezefendi Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Türkiye’nin büyük off-road pistinin açılışı muhteşem bir etkinlikle gerçekleştirildi. Saruhanlı Mahallesi’nde tam 43 bin metrekarelik alanda kurulu off-road pistine Türkiye’nin dört bir yanından yarışçılar ve izleyiciler yoğun ilgi gösterdi.

Düzenlenen etkinliğe AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Yücel Güngör ve protokol üyeleri katıldı. Gösteriler öncesi ilk turu protokol üyeleri yaptı. AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin direksiyona geçerek performanslarını sergiledi. Protokolün turu izleyenlerden büyük alkış aldı. Turun sonrasında konuşmalara geçildi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 93. yılı kutlu olsun. Merkezefendi Belediyesi olarak çok kısa sürede yapımını tamamladığımız Türkiye’nin en uzun off-road pisti için buradayız. Merkezefendi Belediyesi olarak pistimizi ulusalarası yarışlara katarak; sizlerin de desteğiyle bir marka yaratacağız” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da açıklamasında, “Projeyi gerçekleştiren Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na teşekkür ediyorum. Off-road pistimiz şehrimizde birçok güzelliğe ev sahipliği yapacak” ifadelerine yer verdi. AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, “Denizlimiz’de artık canlı olarak izleyebildiğimiz off-road müsabakaları için Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin de yaptığı konuşmada, “Bugün Merkezefendi Belediyemizin düzenlediği yarışlarda birlikteyiz. Denizli olarak bu spor dalına önem veriyoruz “ şeklinde konuştu. Başta Denizli olmak üzere Marmaris, Fethiye, Datça, İzmir, Alanya, Konya, Beyşehir gibi çevre il ve ilçelerden katılan off-road araçlarının gösterileri nefes kesti. 43 off-road aracının gösterileri izleyenlerden tarafından dakikalarca alkışlanırken düzenlenen yarışa katılan bayan pilot Sena Çivi ve co pilotu Bora Köse izleyenlerden tam not aldı. Meydana gelen kazalarda ise heyecan zirve yaptı.

Düzenlenen turnuvada kupalarda sahiplerini buldu. S1 klasmanında 101 kapı numaralı Sena Çivi ve co pilotu Bora Köse ilk sırada bitirdi. S2 klasmanında 201 kapı numaralı Uğur Sunal lider oldu. S3 klasmanında 304 kapı numaralı Ömer Kondu ilk sırada yer alırken S4 klasmanında 406 kapı numaralı Yasal Kafes birinci sıradaki yerini aldı. Genel klasman sıralamasında ise 304 kapı numaralı Ömer Kondu en iyi zamanlamayı yaparak şampiyon oldu. Şampiyona kupasını Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu takdim etti.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top