Marmaris’te shakedown etabı yapıldı

160513-marm-shake-ekap

Marmaris Rallisi’nde shakedown etabı da tamamlandı ve öğleden sonraki start öncesi tüm ekipler istirahate çekildi. Offroad ve klasik ralli ile aynı program ve Marmaris Motorspor Festivali kapsamında düzenlenmekte olan Marmaris Rallisi’nde yarış öncesi son aksiyon olan shakedown etabına çok ilgi gösterilmedi. Marmaris’in Turunç yolu üzerinde startı olan 6 km’lik shake down etabı, zemin karakteri olarak ralli etapları ile benzeş olması nedeniyle, yarış öncesi araçlarının son durumşarını görmek isteyen yarışçılar için son test fırsatı olarak kurgulanmasına karşın, rallide yarışacak 50 ekipten sadece 16’sı shakedown etabını geçti.

imageİki saatlik süreçte her ekibin dört kez etabı geçme fırsatı olmasına karşın, 16 aracın dahi pek çoğu bu haklarının tamamını kullanmazken, Shakedown’da herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Shakedown etabında en hızlı zamanı 3.38.5 ile Orhan Avcıoğlu yaptı. 3.42.0 ile Murat Bostancı ikinci, 3.47.3 ile Uğur Soylu üçüncü zamanların sahibi oldular.,

Diğer taraftan, bu sabah tüm ekiplerin Marmaris’e ulaştığı offroadçular da kendi etaplarının keşif turları için parkurlarına yöneldiler. Sabah, bir offroad ekibinin trafikte karıştığı kaza haberi emniyet telsizlerinde anons edilirken, ambulans talebine karşın bunu tedbir amaçlı olduğu ve herhangi bir yaralanmanın olmadığı öğrenildi. Marmaris’teki program, saat 13.15’deki basın toplantısı ile sürecek. Ardından, saat 15’te Marmaris merkezinde seramonik start verilecek.

160513-marm-shake-scor

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top