Meksika’da ‘Çukulata’dan Latvala çıktı!

160304-MEX-D2-1

Meksika Rallisi’nde ikinci günün parlayan yıldızı Jari-Matti Latvala, günün 7 özel etabından 5’nde en iyi zamanlar yaptı. Latvala, ikinci gün sonunda  takım arkadaşı Sebastien Ogier’e yarım dakika farkla liderliği elinde tutuyor.

Latvala’nın ikinci gün başarısında en büyük pay “lastik tercihleri” oldu. Ogier ve Mikkelsen, aralarında 54 km’lik Chocolate etabının da bulunduğu ikinci gün yumuşak Michelin lastikleri tercih ederken, Latvala sert lastikleri kullandı. Öğleden sonra ise takımın üç pilotu da Polo’larına sert lastikleri taktırdı.

Deniz seviyesinden 2743 metre yükseklikteki Las Minas ileyüksek uçuşlara çok müsait zıplamaları ile 54 km’lik ünlü El Chocolate etabının ikişer kez geçildiği ikinci gün güçlü makineler performans sergilemedi zaman zaman zorlandılar.

160304-MEX-D2-5Gün sonunda yaptığı yorumda, Sébastien Ogier, “Şu ana kadar çok memnunum. Daha iyi kavrama sağlayan yumuşak lastikler ile biraz risk aldık. Etaplar son derece kaygan ve çakıldı. Her şey düzgün gitti, ‘inekler’ de şanslıydı! Bir kaçına rastladım her zamanki gibi. Ancak, El Çikolata etabının ilk geçişinde, kısa süreli bir sıkıntı da yaşamadık değil” dedi.

Lider Jari-Matti Latvala ise, “Benim için çok olumlu bir gündü. Gün başındaki start ​​pozisyonum, özellikle sabah bana bir avantaj sağladı, ama kolay bir gün olmadı. El Çikolata’nın ilk geçişinde çok yer kaygandı, ama yine de iyi bir tempo tutturduk. Öğleden sonra risk aldık. Finişe kadar hala uzun bir yol var” diye konuştu.

Andreas Mikkelsen, “sabah çok temkinliydim. El Çikolata’da biraz zaman kaybettik, ama genel olarak çok memnun. Sabah yumuşak lastikler kullandık, lastik seçimi için doğru karar vermek zordu öğleden sonra atak yapmak için sert lastikleri taktık. El Çikolata’nın ikinci geçişinde bir virajda çok fazla kaydık neredeyse yolu kapatacak hale geldik. 3’üncülüğü korumak için yarın (bugün) biraz daha hızlanacağız ve elimizden geleni yapacağız” dedi.

Volkswagen Motorsport Direktörü Jost Capito da, gün sonunda şunları söyledi; “Fantastik bir Meksika’da, Volkswagen adına ikinci gün özel etaplarda ve servis parkta hayranlarımıza büyük bir şov yaptığımızı ve özellikle mükemmel sonuçlar aldığımızı düşünüyorum. Takım adına mükemmel bir performans gerekliydi. Hava ve yol ekibinin sabah toplantıda aktardığı verileri dikkate sürücülerimiz farklı ama son derece zeki lastik seçimleri yaptılar.”

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top