Hacettepe Üniversitesi Türkiye’ye 3’ncülükle döndü

Hacettepe Racing takımının tasarladığı Formula Aracı HUR01

Hacettepe Racing takımı

Dünyanın en büyük proje ve mühedislik yarışması sayılan Formula Student’a kendi yarış aracı tasarımıyla katılan Hacettepe Racing, 8-12 Temmuz tarihleri arasında İngiltere’deki Silverstone Formula 1 pistinde gerçekleşen yarışmada mühendislik tasarımı kategorisinde 3. olarak ülkemizi başarıyıla temsil etti.

İngiltere‘deki Silverstone pistinde her yıl düzenlenen Formula Student yarışmasında üniversite öğrencilerinden oluşan takım, belirli teknik kurallar çerçevesinde formula tipi bir yarış aracı tasarlayıp, üreterek çeşitli yarışmalara katılır. Ayrıca öğrenciler araç üretiminin yanında takımı sanal bir firma gibi düşünerek pazar araştırmaları, maliyet analizleri yaparlar.

Yarışma, öğrencilerin mühendislik becerilerinin yanında, takım çalışması, zaman yönetimi, proje yönetimi, bütçe yönetimi ve sunum becerilerinin de gelişmesini amaçlar. Dünyanın önde gelen üniversitelerinden 150’ye yakın takımın katıldığı yarışmaya bu sene araç tasarımıyla katılan Hacettepe Racing, seneye tasarladığı aracın üretimini tamamlayarak, ürettiği araçla ülkemizi temsil edecek.

Hacettepe Racing takımının tasarladığı Formula Aracı HUR01

Hacettepe Racing takımının tasarladığı Formula Aracı HUR01

Son 70 haber

1 Yorum - “Hacettepe Üniversitesi Türkiye’ye 3’ncülükle döndü”

  1. Başarılarınızın artarak devam etmesini dileriz. Kolay gelsin.

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top