Pistte ‘maxi’siz bir program!

150104-bilal-saygili

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 2’nci ayak yarışlarının en dikkat çekici konusu, ne sadece 8 araçlık ulusal katılım, ne piste çıkan  Megane’lar, ne de Körfez’deki değişken koşullardı. Kayıt listesi açıklandığında, herkesin dikkatini, sadece Süper Grup için listenin açıklanması fakat buna karşın pistlerin en sert rekabetlerinin yaşandığı Maxi Grup için herhangi bir kayıt listesinin yayınlanmamasıydı. İzmir’deki ilk yarışta Porsche’leri ile Maxi Grup’ta fırtınalar estiren Ülkü Motorspor pilotları, ne olmuştu da Körfez’deki 2’nci ayak yarışlarında yer almamışlardı?

İzmirli yarışçıların 2’nci ayakta maxi rekabetine girmemesindeki tek neden, katılmama konusunda alınan ortak bir karardı. İzmirli yarışçılardan Bilal Saygılı’nın hafta başında ani bir şekilde ameliyat kararı alması, hem işinden hem de yarışlardan birkaç günlüğüne de olsa uzak kalmasına neden olmuştu. Uzunca bir süredir var olan ancak son günlerde fazlasıyla ağrıya neden olan safra kesesi rahatsızlığından başarılı bir operasyonla kurtuldu.

Körfez haftasında evinde istirahat etmekte olan Bilal Saygılı’nın 2’nci ayak yarışlarına katılamayacak olması, takım arkadaşlarının da bu ayakta yarışmama kararı almalarına neden oldu. O’nun olmayacağı bir yarıştan puan edinmek istemeyen arkadaşları kayıt yaptırmayınca, 2’nci ayak yarışlarında maxi grup için kayıt listesi açılmadı. Takım kaptanı Ümit Ülkü, Bilal Saygılı’nın katılamayacağı bir yarıştan edinecekleri puanlarla şampiyonada arayı açmayı sportmenliğe uygun görmediklerini ve bu yüzden 2’nci ayakta yarışmama kararı alıp uyguladıklarını” söyledi.

150704-korfez-ubeyde

Ubeyde Saygılı, pist kupasında yarışıyor

Gerçi Bilal Saygılı Körfez’de yoktu ama bir başka ‘Saygılı’, oğlu Ubeyde, Polo’su ile katıldığı pist kupasında pistte ailenin bayraktarlığını üstlendi. Ubeyde Saygılı, cumartesi günkü antrenmanların sonlarında Polo’sunun limitlerini fazlasıyla zorladı ve hatta start düzlüğünün başında sıkı bir de spin attı. Ubeyde’nin bu anları hem kuledeki görevlilerin ve hem de takım kaptanı Ümit Ülkü’nün dikkatinden kaçmadı. Antrenmanlar bitiminde genç pilotun karşısına geçen Ümit Ülkü, limitlerini zorlamaması konusunda Ubeyde’yi uyardı.

Aydın Hoşgör | Ralli Ajansı, Körfez

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top