50 Klasik ile Devrim’e..

devrim

İlk Türk otomobili; Devrim..

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), üretilen ilk Türk otomobili Devrim’i, aynı yıllarda üretilmiş 50 araçlık klasik otomobil konvoyuyla ziyaret ederek,önünden saygı geçişi yapacak ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin ev sahipliğinde şehir içinde kortej oluşturacak.Klasik araç konvoyu 17 Mayıs pazar sabahı saat 08.00’de TEM Çamlıca gişelerden hareket edecek.

5

Devrim, sergi yerinde..

Türkiye’nin 4.Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel’in talimatıyla 1961’de Eskişehir Demiryolu Fabrikası’nda 20 mühendisin çok kısa bir sürede üstün bir çabasıyla üretilen, Türkiye’nin ilk yerli otomobili “Devrim”, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş.Müzesi’nde, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Üyeleri tarafından ziyaret edilecek. Mobil 1’in sponsorluğunda, Tepebaşı Belediyesi’nin ev sahipliğinde 17/19 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek ziyaret programında, dernek üyeleri tarafından Devrim’e yapılan haksızlık ve en kısa sürede dünya pazarında kabul görecek yerli bir Türk Otomobili’nin tekrar tasarlanması ve üretime geçirilmesi gerekliliği vurgulanacak ve “Artık Türkiye’de Otomobil ve Motor Yapılmalı” konusuna dikkat çekilecek.

1

Rahmetli Zeki Alasya da klasik tutkunuydu

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Üyeleri ayrıca, yerli ve yabancı 160 ünlü ismin heykellerinin bulunduğu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni, Kent Belleği Müzesi’ni ve tarihi Odunpazarı Evlerini de ziyaret edecekler.

İKOD Eskişehir Espark AVM’de de bir klasik otomobil sergisi gerçekleştirecek. Kuruluşundan bu yana çok sayıda nitelikli etkinliğe imza atan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği(İKOD), ortak milli miras olarak kabul ettiğimiz değerlerimize sahip çıkma misyonunu da her zaman bünyesinde taşıyor. Aynı zamanda tarihi birer değer olarak gördüğü klasik otomobilleri, gelecek kuşaklarla tanıştırabilmek adına, koruyor, onları klasik otomobil severlerle buluşturuyor ve bu uğurda mücadele veriyor.

Konvoy İstanbul çıkış; 17 Mayıs 2015 Pazar Saat:08.00,
Yer; TEM Çamlıca gişeleri

[metaslider id=25762]

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top