Bursa mahallinin podyumunda iki İzmirli!

Alper Akgün - Serkan Okan (Palio / Copyright: ralliajansi.org)

Alper Akgün – Serkan Okan (Palio / Copyright: ralliajansi.org)

Bursa Mahalli Rallisi’nin podyumunda iki İzmir ekibi birden kupa kaldırdı. Rallinin ilk yedi etabındaki zamanların oluşturduğu mahalli klasmanında İstanbullu eğitmen rallici Alptekin Işıkalp, 43.39.8’lik toplam zamanı ile birinciliğe uzanırken, iki İzmirli rallici O’nun ardından podyumun iki basamağını paylaştılar.

Ege Asal Motorspor tarafından desteklenen Alper Akgün, 32,6 saniye farkla Palio’su ile 2’nci olurken, Palio Kitcar ile yarışan Bora Çantepe de 1 dakika 4 saniye farkla 3’ncülük kupasını İzmir’e götürdü. Bursa Rallisi’nde iki amatör ekibi mahalli rallide destekleyen duayen rallici Mithat Diker, Ege Asal Motorspor brandingi taşıyan iki otomobilin de finiş görüp kupa almasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Bursa’da mahalli 2’ncisi olan Alper Akgün, aynı zamanda Tosfed Kupası’nda liderliği elinde bulunduruyor.

Aydın Hoşgör | Ralli Ajansı, Bursa

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top