Fatih Kara, 5 yıl sonra Battalgazi’de kazandı!

Fatih Kara - Güray Karaca ve Cem Acar

Güray Karacar, Cem Acar ve Fatih Kara

Pegasus Racing pilotu Fatih Kara, beş yıl aradan sonra kariyerine yeni bir zaferi daha Eskişehir’in Battalgazi Rallisi’nde ekledi. Kopilotu Güray Karaca’yla birlikte takımın Fiat Abarth Grande Punto S2000’yle ralllinin 9 etabının 6’sında en iyi zamanları yapan Fatih Kara, en yakın rakibinin 12,9 saniye önünde finiş tak’ına ilk çıkan isim oldu.

Balkan ve Tosfed kupaları ile birlikte toplam 74 otomobilin start aldığı rallide 65 otomobil finişe geri dönebildi.  Battalgazi Rallisi’nde Historic kupası Engin Kap’ın olurken, Kemal Gamgam ve Haydar Güçlü podyum yaptılar, Fazıl Güceli 4’ncü sırada finiş gördü. Federasyon kupasının Battalgazi ayağı 1 dakika 58 saniye farkla Bursalı Hakan Ertarman’ın olurken, İzmirli Orçun Nural ve Bursalı Emre Zümrüt podyumun diğer basamaklarını paylaştılar. Eskişehir Mahalli Rallisi’nde ise birincilik kupası Yücel Özer’in olurken, Serhan Acar ikinci sırada finiş gördü.

Aydın Hoşgör | Ralli Ajansı, Eskişehir

Battalgazi Rallisi ile ilgili geniş haber, yorum, fotoğraf ve videolar yarın (pazartesi) ajansta yer alacak.

 

36. 5  22. 2

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top