Berkay’ın final şanssızlığı..

Genç kartingçilerimizden Berkay Besler, dünyanın 40 ülkesinden 70 rakibin arasından sıyrılıp ta final yarışına kadar yükselebildiği Rotax Max Challenge finalinde sürpriz bir şekilde yarış dışı kaldı. Gridde 17’nci sırada kalkan Berkay, final yarışın henüz ilk turunda ve ilk virajda, bir rakibinin kendi hatası ile takla atması ve bu sırada kendisine de çarpıp yarış dışı kalmasına neden olması yüzünden şok yaşadı. Berkay Besler‘in, klasman mücadelesi verdiği final yarışında abandone olduğu Rotax Max Challenge Junior’de şampiyonluğu İngiliz yarışçı Harry Web kazandı. Final yarışında Hollandalı Janneau Esmeijer’in 2’nci, Kanadalı Parker Thompson 3’ncü oldular.

Önceki haber > Berkay Besler, Rotax’ta finale kaldı!. Türk şampiyon kartingçi Berkay Besler, sezonun son mücadelesi için Portekiz’de Rotax Max Challenge Grand Final’e adını yazırdı. Genç kartçı, bu sabah yapılan yarı final mücadelesini de 17’nci sırada tamamlayarak, final gridinde kendine yer buldu. Öğleden sonra yerel saatle 15’te koşulacak olan final yarışında Berkay Besler, 17’nci sırada start alacak.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top