Muhip’in ‘ilk’ kupası Mithat Diker’in oldu!

Geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren İzmirli rallici Muhip Kazım Aksoyer’in anısına düzenlenen 1.Urla Rallisi’nde ‘ilk’ kupa İzmirli duayen rallici Mithat Diker’in oldu.

Perşembe günü Tahkim’den ‘yürütmeyi durdurma’ kararı çıkartarak kendisi için anlam açısından önemli olduğunu söylediği bu ralliye katılan Mithat Diker, kendisi gibi Ege bölgesinin bir diğer şampiyonu, Kuşadalı rallici Öğül Orhan’ın benzer Evo 9’unun 31 saniye önünde birinci sırada finiş gördü ve bu anlamlı puanın ilk sahibi oldu.

Mithat Diker, kupasını kendisine bir yıl hak mahrumiyeti veren federasyonun bir görevlisinden almasına vurgu yaptı, ödül törenindeki konuşmasında ise konuklara tahkim süreci hakkında bilgi verip, federasyona gönderme yaptı.

Evo’ların rekabeti altında geçen rallide Öğül Orhan, etabın son geçilişinde attığı spinde kaybettiği bir dakikaya yakın kayıpla birincilik kupasını Mithat Diker’e kaptırırken, spin anını üç yıldır parkurlardan uzak kalmasına ve antrenmansızlığına bağladı.

Orhan, 2’nciliğin yanı sıra rallinin ilk özel etabında en iyi zamanı yaptığı için tahsis edilen kupanın da sahibi oldu. Aynı etabın ikinci geçilişinde ise Diker, best’i egale etti. Toplam 15 Otomobilin stat aldığı ve 9’unun finiş gördüğü rallide 3ncülük kupasını Orhan’ın 22 saniye ardından İzmirli rallici Orçun Nural kazandı.

Eskişehirli Melih Tarhan, Kuşadalı Tunç Tuncer, İzmirli Kemal Şener ve Göktuğ Tunçay ile Mustafa Kurum mekanik problemler sonucu yarışı tamamlayamadılar. Sekiz kilometelik  ‘tek’ özel etabın iki düz ve iki ters olmak üzere dört kez geçilmesi ile gerçekleştirilen 1.Urla Rallisi’nde podyum yapan ekiplere kupaları aynı zamanda ralli merkezi olarak ta kullanılan Feronia’da verildi.

Ödül töreninden önce, Muhip’in ablası Muhibbe Aksoyer, kardeşinin anısına düzenlenen ralliye katılan tüm yarışçılara O’nun birer hatırasını verdi. Törenden sonra ise, Muhip’in yeğeni Berkan Dalkılıç’ın baterist olarak yer aldığı Ohal grubu canlı müzikle konuklara müzik ziyafeti çekti.

Aydın Hoşgör | Ralli Ajansı, Urla

Son 100 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: