Tırmanma şampiyonları belli oldu..

Türkiye Tırmanma Şampiyonları sezonun beşinci ve son yarışı olan Gürsu’da belirlendi. Beş kategoriden üçünde şampiyonluklar İstanbullu yarışçıların oldu. Pegasus Racing pilotu Alkan Erden, Alkanlar Lazer sponsorlu Fiat Punto Süper 1600 ile Bursa?dan çifte kupa ile ayrılırken, aynı zamanda da kariyerinin 7’nci şampiyonluğunu kazandı.

Gürsu’nun Dışkaya parkurunda iki çıkışta elde ettiği 10.14.9’luk toplam zamanıyla günün 1’ncisi olan Alkan Erden, şampiyonluk mücadelesi verdiği kategori 3’te ise 1’ncilik kupasını rahat kazandı. Erden, 7,76 km’lik parkurda 4.56.1’lik ilk çıkış zamanıyla Gürsu’da ‘günün en iyi zamanı kupası’nın da sahibi oldu.

İstanbul, Ankara ve Bursa’dan yedi yarışmacının mücadele ettiği Gürsu tırmanma yarışında günün favorilerinden Cem Acar, Maxi Megane’ı ile ilk çıkışta lastik patlattı, ikincisinde ise direksiyon hidroliği sorunu yaşadı ve 2’ncilikte kaldı. Gürsu’ya lider olarak gelen Alkan Erden, çifte kupa kazanmanın yanı sıra yine Kategori 3’te sezonu Türkiye Şampiyonu olarak kapadı. Geçen yıl da aynı başarıyı gösteren Erden, üstüste ikinci, kariyerinin ise 7’nci şampiyonluğuna ulaştı.

Erden, ?Bir kez daha hedefimize ulaştık. Bu, kariyerimin 7’nci şampiyonluğu. Diğerleri gibi bunun da benim için önemi büyük, çünkü çok emek verdik. Bu sezona 7 yarış olarak başladık ama 5 yarışla tamamladık. Sezonun son tırmanması olan Gürsu, benim için hızlı, kendine özgü değişken karakterlere sahip olan keyifli bir parkurdu. Takım akadaşım Cem Acar’ın ilk çıkışta lastik patlatmasına ve ikinci çıkışta direksiyon pompası arızası nedeniyle zaman kaybetmesine üzüldüm ama Pegasus Racing adına ben ve Cem?in kendi kategorilerimizde sezonu şampiyon olarak kapatmamızdan dolayı çok sevinçliyim? dedi.

Son 70 haber

3 Yorum - “Tırmanma şampiyonları belli oldu..”

  1. Halid AVDAGİÇ

    Kaç kayıt, kaç start vardı? Bu konuda bilgi alabilir miyiz?

  2. Halid AVDAGİÇ

    Teşekkürler.
    TR şampiyonası ve “7” otomobil.

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top