Mithat Diker, gözetmenleri ziyaret etti!

Ege Rallisi’nin startında yaşanan talihsiz kazada yaralanan gözetmenlerin sağlık durumları giderek iyileşiyor. Kazadan sonra ambulansla Ege Üniversitesi Hastahanesi aciline kaldırılan gözetmen karı-koca Akdil’ler, acil travma odasında müşehade altına alınmışlardı. Üzerine start takının bir ayağı devrilen Levent Akdil’in dişi kırılıp vücudunda darbeden kaynaklanan ağrılar dışında ciddi bir bulguya rastlanılmadığı ve bugün taburcu edildiği öğrenildi.

Aynı kazada tak’ın altından kayması sonucu yüz üstü yere düşen İzmir Gözetmenler Kurulu Başkanı Birsen Akdil’in de hayati bir tehlikesi olmamasına karşın, yarın da (pazartesi) hastahanede müşahade altında tutulacağı belirtiliyor. Yere düşme sırasında sağ yanağında elmacık kemiği kırılan ve bununla bağlantılı olarak sağ gözü şişetrek moraran Birsen Akdil’in, çekilen MR’larının da temiz çıkması, başta ailesi olmak üzere hastaneye gelen yakınları ve ralli merkezinde endişeyi azalttı. Birsen Akdil’e travma odasında herhangi bir operasyon yapılmadığı, sadece yüzündeki yaralar ve çenesinde derisine dikişler atıldığı belirtilerek ağrılarının geçmesi için birkaç gün daha gerekeceğini ifade edildi.

Öte yandan, start alırken tak’ın dağılmasına ve gözetmenlerin yaralanmasına yol açan İzmirli duayen rallicilerden Mithat Diker, ilk günü tamamladıktan ve üzerini değiştirdikten sonra dün akşam soluğu hastahanede aldı. Kopilotu Cengiz Alspoy ve kulübün ikinci başkanı Enis Alpsoy ile birlikte acilde yatmakta olan gözetmenlere geçmiş olsun dilemek için hastahaneye giden Mithat Diker, yaralıların yakınları, çocukları ve akrabalarına geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Mithat Diker, daha sonra travma odasındaki yatağında ziyaret ettiği Levent Akdil’den de neden olduğu kazadan dolayı özür diledi. Mitsubishi Lancer Evo 9’u ile ilk günü genel klasmanda 7’nci sırada tamamlayan Mithat Diker, neden olduğu talihsiz kazadan duyduğu üzüntü nedeniyle ikinci gün yarışa devam etmedi.

Aydın Hoşgör | Ralli Ajansı, İzmir

Son 70 haber

Yoruma kapalı

KİMKİMDİR SON GÜNCELLEMELER

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: