Gaziantep’te ‘klasik’ rüzgarı esti!

Gaziantep Otomobil Sporları Kulübü, 22 Mayıs Pazar günü Gaziantep’teki klasik otomobil sahiplerini bir kahvaltı organizasyonuyla bir araya getirdi. En eskisi 1948 model olan toplam 23 klasik aracın Kavaklık Parkı’nda sergilendiği etkinlikte kimi meraklılar otomobillerle fotoğraf çektirirken, kimileri ise araçlara binerek klasik otomobil zevkini tattılar.

Etkinliğin ardından GOSK başkanı Murat Keklik şunları belirtti: “22 Mayıs’ı biz inşallah geleneksel hale getireceğiz. Burada bu kadar güzel insanın ve bu kadar güzel aracın bir arada olması bize hem şevk verir hem de gurur veriyor. Gizli kalmış, saklı kalmış, elinde klasik otomobili olan arkadaşlarımızı bir araya toplayarak bir sinerji oluşturduk. Gaziantep halkının desteğiyle bunu her yıl yapacağız. Şu an katılan 23 aracımız var.”

Organizasyondaki en eski klasiğin sahibi Namık Baydar ise ”Günlük yoğun stresi bulunan insanlara antika otomobil almalarını tavsiye ediyorum. Günün stresini ve yoğunluğunu aracıma bakım yaparak veya eşim ve çocuklarımla binip gezerek atıyorum. ABD yapımı olan otomobilim 1948 model. O dönemde tüm dünyada açlık ve kıtlık baş göstermişken, ABD’de böyle bir otomobilin üretilmesi çok önemli. Bu otomobil yaklaşık 1935’li yıllarda tasarlanmaya başlanmış. 10 yıl süren proje ve imalat hazırlıklarının ardından otomobil, 1948 yılında imal edilebilmiş. ABD açısından bu çok önemli bir gelişmedir. Demek ki, adamlar biz karnımızı doyurmaya çalışırken, onlar makine sanayi üzerine büyük bir mesafe almışlar” şeklinde konuştu. Tüm araçların konvoy halinde Gaziantep şehir merkezini dolaştığı etkinliğin sonunda, katılımcılara teşekkür belgeleri dağıtıldı.

İsmail Terzi / Gaziantep

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top