Ünal, İstanbul’da ‘yeni’ kopilotu ile parkura çıkıyor!

28 Kasım günü ilk ayak startının verileceği İstanbul Ralli Şampiyonası öncesinde sürpriz bir gelişme! Bursalı şampiyon rallici Ünal Şenbahar, İstanbul Ralli Şampiyonası’na yeni ama tecrübeli bir kopilot ile katılacak.. Şenbahar, Emire Cantürk’ün yurt dışı seyahati nedeniyle kendisine eşlik edememesi üzerine, İstanbul Şampiyonası için kendisine kopilot olarak eşlik edecek tecrübeli bir isimle anlaştı.

Ercan Kazaz’la uzun yıllar birlikte yarışan ve sayısız yarış ile şampiyonluklar kazanan, son iki sezonda da Antalyalı Mustafa Söylemez’e eşlik eden Cem Bakançocukları, 2011 İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üç ayağında da Ünal Şenbahar’a not okuyacak. Fiat Grande Punto S2000 ile yarışacak olan Ünal Şenbahar, yeni ve terübeli kopilotu ile İstanbul  Ralli Şampiyonası’nda bu yıl podyumun ilk basamağı için en iddialı isim olmayı koruyor.

Öte yandan, araç kiraladığı ve servis aldığı garaj 2 araçla katılmasına karşın Mardin’e gitmeyen Ünal Şenbahar, Ralli Ajansı’na yaptığı değerlendirmede, Mezopotamya Rallisi’ne katılmama gerekçesi olarak ‘şampiyonadaki yerini değiştirecek bir durum söz konusu olmamasını’ gösterdi. Şenbahar, İstanbul Ralli Şampiyonası öncesi antrenman olabilirliğini ise, değişken hava koşullarına bağladı ve Mardin’de açık güneşli havaya karşın, İstanbul Ralli Şampiyonası’nda yağışlı hava ve kaygan zemin beklentisini dile getirdi. Şenbahar, bu sezonu Türkiye Tırmanma K3 Şampiyonu olarak kapamıştı.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top