Berkay, Belçika Max Şampiyonu!

161031-bbesler-max2

Milli sporcumuz Berkay Besler, lider olarak geldiği Belçika Şampiyonası’nın Genk pistinde yapılan son yarışını 4’ncü sırada bitirdi ve yurt dışında başka bir ülkenin şampiyonasını kazanan ilk karting sporcumuz oldu. Sıralama turlarını ikinci sırada tamamlayan Berkay, ilk yarışı ikinci, ikinci yarışı ise üçüncü sırada bitirdi.

161031-bbesler-max1Günün üçüncü yarışında da yarışı ikinci sırada götürürken, ayağını gazdan çeken milli sporcumuz aynı zamanda takım arkadaşlarının da podyum yapmasını sağladı ve gönülleri bir kez daha fethetti.

Podyumda şampiyonluk kupasını alkışlar altında alan milli sporcumuz, sevincini tüm takım arkadaşları ve ekibi ile doyasıya paylaştı. Milli sporcumuz önümüzdeki hafta sonu Türkiye Şampiyonasının son yarışı için tekrar pistte olacak.

Berkay, son olarak sözlerini “bu mükemmel sezon için Bouvin Power takımına, Emre Ergökçen’e ve aileme sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Halen herhangi bir devlet desteği olmadan ülkemi en iyi şekilde ve en üst düzeyde temsil etmeye gayret ediyorum. O yüzden her türlü kişisel fedakârlıkları benim için yapan bu insanlara minnet doluyum” şeklinde noktaladı.

161031-bbesler-max3

Yorum yaz

Kategoriler

Arşiv