X30 Euro Series’de Zafer Berkay Besler’in

160522-bbesler-x30

Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler, muhteşem bir hafta sonuna daha imza attı. Berkay, İtalya’da yapılan X30 Euro Series ilk yarışında 1. olarak uluslararası başarı halkasına bir yenisini daha ekledi.

160522-bbesler-x30bFinallerde de en hızlı isim Berkay’dı… 

Castelletto pistinde yapılan yarışın antrenman ve sıralama turlarında sürekli ilk üçün içinde yeralan temsilcimiz, pre-final ısınma turlarında da en iyi zamanı kaydetti. Pre-finale ikinci sırada başlayan milli sporcumuz, 1’nciliğe çok yaklaştığı ve 51.415’le en iyi tur zamanını yaptığı yarışı, İngiliz Brett Ward’ın sadece saniyenin onda biri ardından ikinci bitirdi.

20 turluk final yarışında start anında dördüncü sıraya gerileyen Berkay Besler, altıncı turda liderliğe yükseldi. Yarışı anlatan spikerin kendisinden övgü ve hayranlıkla bahsettiği yıldız sporcumuz, finalde de 51.179’la en hızlı tur zamanının sahibi oldu ve mükemmel pilotajını,finişe İngiliz Brett Ward’ın 3.786 saniye önünde 1’nci gelerek süsledi.

Bu zaferle uluslararası başarılarına yeni bir halka daha ekleyen ve milli marşımızı yurtdışında yeniden dinlettiğim için çok mutluyum şeklinde konuşan Berkay Besler, X30 Euro Series’de 88 puanla liderliğin sahibi oldu. İkinci ve üçüncü sıralarda İngiliz pilotlar 86 puanlı Brett Ward ve 82 puanlı Hugo Ellis bulunuyor.

Yorum yaz

Kategoriler

Arşiv