Milli sporcu Besler’den İspanya’da muhteşem performans

160215-bbesler-ispanya-1

Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler, 2016 yarış sezonuna İspanya’da start verdi. Geride bıraktığımız yıl üst üste 4.kez Türkiye Şampiyonluğunun yanı sıra, Orta ve Doğu Avrupa Şampiyonu olarak ülkemiz adına büyük bir başarıya imza atan Berkay, Valencia’da gerçekleştirilen Rotax Max Winter Cup’ta ortaya koyduğu müthiş performansla dikkatleri yine üzerine çekmeyi başardı.

Bu sezon Dünya Şampiyonası da dahil olmak üzere 5 farklı seride yarışacak olan Berkay Besler, Kartodromo pistinde gerçekleştirilen organizasyonda antrenmanlar ve heat’ler dahil sürekli ilk üçün içinde yer aldı. Temsilcimiz sıralama turlarında elde ettiği en iyi zamanla pre-finale ilk sırada başlama hakkını kazandı. Müthiş bir çekişmeye sahne olan 12 turluk yarışta Berkay, saniyenin onda biri farkla Avusturya’lı Nicolas Schoell’in ardından ikinci oldu.

160215-bbesler-ispanya-215 turdan oluşan final yarışına ikinci sıradan başlayan ve favori olarak gösterilen Milli Sporcumuz, start anında yaşanan kargaşa ve arka sıralardan gelenlerin temasları ile pist dışına çıktı ve 24.sıraya kadar geriledi. Ancak yarışı bırakmayan ve müthiş bir performans ortaya koyan Berkay, sürekli üst sıralara doğru yükselişe geçti.Beşinci turda onaltıncı sıraya tırmanan sporcumuz, 56.933’lük derecesiyle en iyi zamanı kaydettiği final yarışını dokuzuncu sırada tamamlamayı başardı. Berkay Besler çok istediği birinciliğe ulaşamadı ancak gösterdiği olağanüstü performansla hem otoritelerin dikkatini bir kez daha çekmeyi başardı hem de yeni sezona hazır olduğunu kanıtladı.

Yorum yaz

Kategoriler

Arşiv