Berkay Besler’den Belçika’da muhteşem bir zafer…

151102-BBESLER

Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler, uluslararası arenadaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Berkay, avrupa’nın en zorlu karting serilerinden olan Belçika Max Challenge’nın 6.ayağında harikalar yarattı. Genç temsilcimiz, Genk pistinde yapılan 3 final yarışını da ilk sırada bitirerek, ülkemiz adına büyük bir başarıya daha imza attı.

151102-BBESLER-2En Hızlı İsim Sürekli Berkay’dı…

Orta ve Doğu Avrupa Şampiyonu Milli Sporcumuz, 1360 metre uzunluğundaki Genk Pistinin hafta sonundaki tek hakimiydi. Senior Max Kategorisinde yarışan Berkay, antrenmanlarda 54.878, sıralama turlarında da 54.799 zamanıyla best tıme’ların sahibi oldu. Farklı ülkelerden birbirinden hızlı 29 pilotun mücadele ettiği yarışların 1.finalinde rekabet nefes kesti, ancak 16 turluk yarışta damalı bayrağın altından ilk geçen isim 55.204’le en iyi tur zamanına da imza atan Milli Pilotumuz Berkay Besler oldu.

Onu İsveç’li Jessica Backman ve Belçika’lı Vincent Jewell izledi. 2.Final de  müthiş bir heyecana sahne oldu ama podyum rekabeti yine 3 pilot arasında geçti. 14.51.829’luk derecesiyle sporcumuz Berkay Besler 1.liği elde etti. Jessica Backman ikinci, Vincent Jewell üçüncü sırada yeraldı. 3.ve son finalin neticesini izleyiciler tahmin eder gibiydi ancak, rekabet ilk iki finale göre daha fazlaydı.

Berkay Besler, 55.158’le tekrar en iyi tur zamanına imza attığı yarışta bir ara Jessica Backman’ın arkasına düştü, ama usta pilotajını, soğukkanlılıkla birleştiren temsicimiz, nefis bir atakla son turda liderliği geri aldı ve 14.53.308’lik derecesiyle son finali de Backman’ın önünde ilk sırada bitirdi. Vincent Jewell yine üçüncü sırada kaldı.

Bu sonuçla 3 finalde ettiği birinciliklerle hanesine 165 puan yazdıran Milli Sporcumuz, geçtiğimiz hafta İtalya’da tüm otoritelerin dikkatini çektiği muhteşem performansının ardından Belçika’da da büyük bir başarıya imza attı. Berkay, yarışın ardından istiklal marşımızı yurt dışında bir kez daha dinletebildiğim için çok mutluyum şeklinde konuştu.

Yorum yaz

Kategoriler

Arşiv