Berkay Besler, İtalya’da gönülleri fethetti..

151028-kart-bbesler-italya4

Başarılarla dolu kariyerine son olarak 2015 Orta ve Doğu Avrupa Şampiyonluğu ile üst üste 4. Türkiye Şampiyonluğunu ekleyen Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler, İtalya’da yapılan yarışında inanılmaz bir performans ortaya koydu. Berkay farklı kıtalardan 16 ülkenin en iyi 33 pilotu arasında en dikkat çeken isim oldu.

En Hızlı Zamanlar Berkay Besler’den…

151028-kart-bbesler-italya2Adria’da 6 gün süren organizasyonda, 1302 metre uzunluğundaki pistin mükemmelliği, Formula 1 yarışlarını aratmayan organizasyon kalitesi, yoğun seyirci ilgisi ve birbirinden hızlı pilotlar, müthiş bir rekabeti beraberinde getirdi. Dünyanın en iyi ve zorlu serilerinden biri olarak kabul edilen Rotax Max’ın bu organizasyonu, otoritelerin gözünü Adria Raceway pistine çevirdi. İlk günden itibaren kaydettiği zamanlarla dikkatleri üzerine çeken Berkay Besler, 3 Heat’te de en hızlı isim oldu ve pre-finale pol pozisyonda başlama hakkını elde etti.16 turluk yarışın start anında yaşanan kargaşa nedeniyle 5.sıraya gerileyen temsilcimiz, bu andan itibaren tekrar yükselişe geçti ve 9.turda liderliği geri aldı.

151028-kart-bbesler-italya-Herkesin kazandığı gözü ile baktığı sırada, açılan kapı nedeniyle Berkay, yarışı üçüncü bitirdi. 17 turluk final yarışında ise üçüncü cepten start alan sporcumuz, yaşanan karışıklık ve temaslar nedeniyle altıncı turda yedinci sıraya kadar geriledi. Ama pilotajı ve hızından izleyenlerin bile emin olduğu Berkay, rakiplerini tek tek geçerek, 13.turda 3.lüğe yükseldi ve lider ile aynı saniye içinde salise farklarıyla yeraldı. Sert bir virajda 2.sıradaki Denis Mavlanov’u geçmek için yaptığı müthiş atak tribünleri ayağa kaldırırken, sadece arka tekerleklerin ufak bir teması, Milli Sporcumuzun çok istediği birinciliğin elinden uçup gitmesine neden oldu. Yaşanan bu talihsizlik nedeniyle Hollanda’lı Stan Pex’in 1.olduğu yarışı Berkay, 23.sırada bitirebildi.

En çok konuşulan isim Berkay Besler oldu…
Bir sezonda yurt dışındaki rakiplerinin yarısından daha az uluslararası yarış yapma imkanı bulabilen Berkay Besler’in İtalya’da ortaya koyduğu performans, Adria’da en çok konuşulan konu oldu. Canlı yayında spikerin iki yarışın da büyük bölümünde Milli Sporcumuzdan bahsetmesi bunun en güzel örneğiydi. Efendi kişiliği ile de kendini çok sevdiren genç temsilcimiz istediği sonuca ulaşamadı ama, ortaya koyduğu müthiş performans ve elde ettiği zamanlarla hem yarışı izlemeye gelen seyircilerin gönlünde taht kurdu, hem de otoritelerin dikkatini bir kez daha çekmeyi başardı.

151028-kart-bbesler-italya3

1 Yorum - “Berkay Besler, İtalya’da gönülleri fethetti..”

  1. Nurican Hızır

    Bir yıldızın doğuşunu, adım adım yükselişini hayret ve gururla izliyoruz. Hem Berkay’ı, hem de Besler Ailesinin kutluyorum. Nice başarılara…

Yorum yaz

Kategoriler

Arşiv