Milli Sporcu Besler, şampiyonluk iddiasını sürdürüyor…

150622-berkay-macaristan

Ülkemizi yurtdışında başarı ile temsil eden Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler, CIK FIA Orta Doğu Avrupa Bölgesi Şampiyonası 3’ncü yarışında Macaristan’da start aldı. Pre Final ve Final yarışlarında şanssızlıkların peşini bırakmadığı temsilcimiz, bitime 2 yarış kala şampiyonluk iddiasını sürdürdü. Kecskemet’teki 930 metre uzunluğundaki Gokart Stadion pistinde yapılan yarışlarda Senior kategorisinde mücadele eden sporcumuz, sıralama turlarında sadece 0,50 salise farkla en iyi ikinci isim oldu.

Macaristan’a şampiyona lideri olarak gelen Berkay Besler, 18 turluk final yarışında çok iyi gitmesine rağmen yaşadığı şansızlıklar nedeniyle, 11.12.291’lik derecesiyle Avusturya’lı Niki Kresse ve Polonya’lı Maciej Chrupek’in ardından 3. sırada finiş gördü ve hanesine çok önemli 32 puan yazdırdı. 22 turluk final yarışında da şanssızlıklar Milli Sporcumuzun peşini bırakmadı. Start anında kalkış yapamayan rakibinin arkasında takılan ve çok zaman kaybederek 7.sıraya kadar gerileyen temsilcimiz, bu andan itibaren atak pilotajı ile 3’ncü sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Son turda sürekli defans yapan rakibini rakibini geçmek isterken, açılan kapı nedeniyle arkadan gelen pilotların geçtiği Berkay Besler, Polonya’lı Maciej Chrupek ve Avusturya’lı Niki Kresse’nin ardından yarışı 13.53.217’lik derecesiyle 6’ncı sırada tamamladı. Final’de elde ettiği 47 puanla 245 puana ulaşan Milli Sporcumuz, 5 ayaktan oluşan CIK FIA Orta Doğu Avrupa Bölgesi Şampiyonası’nda 246 puanla lider olan Avusturya’lı Niki Kresse’nin ardından 2.sırada bulunuyor. Avusturya’lı bir diğer pilot Mick Wishofer 238 puanla üçüncü basamakta. Serinin 4.yarışı 10-12 Temmuz tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak.

Yorum yaz

Kategoriler

Arşiv